Michal Balouš přestoupil do Bohemians Praha 1905

Odchovanec Rapidu Psáry Michal Balouš r. 2000 přestoupil v pondělí 27. února 2017 do klubu Bohemians Praha 1905 – U17. Michal přišel do Psár po rozpadu mládeže z Dobřejovic v roce 2010. Dva roky hrál ve výběrech OFS Praha – západ. Byl jedním z klíčových hráčů družstva žáků, kteří vyhráli v sezoně 2013/2014 okresní přebor. Rok na to hostoval v 1. A třídě žáků v SK Slavia Jesenice. Od roku 2016 působil v FC Jílové nejprve v 1. A třídě dorostu a v letošní sezoně v Krajském přeboru mladšího a staršího dorostu. V klubu FC Jílové nastoupil již v patnácti letech za muže v 1. A třídě dospělých a i v této sezóně nastupoval k zápasům 1. B třídy a krajského poháru dospělých. Všichni v Rapidu Psáry přejeme Michalovi mnoho sportovních úspěchů v novém klubu.

Rozhovor s Michalem Baloušem.

Jak vzpomínáš na své fotbalové začátky?

Fotbal hraji již od mala, takže na úplné začátky si nevzpomínám, jenom vím, že jsem chtěl být pořád u míče.

Kdo tě k fotbalu přivedl?

Asi táta, celkově rodiče, už od mala jsem chtěl kopat do míče, ještě než jsem pořádně začal chodit. Mamka si se mnou opravdu “užila”.

Začínal jsi v Tempu, pak jsi hrál v Dobřejovicích, Psárech, Jesenici a Jílovém, jak bys jednotlivé týmy porovnal?

Vzhledem k tomu, že jsem kluby prošel v různých věkových kategoriích tak to nemůžu moc porovnávat. V Dobřejovicích byly super soustředění, v Jesenici a v Jílovém hráči, ale nejlépe jsem se cítil ve Psárech.

Kdo ti dal fotbalově nejvíce z trenérů, co jsi měl?

Neumím úplně říct, kdo mi dal nejvíc. Každý trenér mi dal něco, v čem jsem se zlepšil, ale dlouhodobě určitě táta.

Tvůj táta je také fotbalový trenér, jak moc ti pomáhá a čím?

Pomáhá mi skoro se vším. Vysvětluje, co jsem udělal špatně a poradí mi jak to příště vyřešit líp, motivuje mně a radí mi i v osobních věcech.

Kdo je tvým fotbalovým vzorem?

Konkrétní fotbalový vzor nemám, snažím se vždy si vzít od jednotlivého hráče to, v čem vyniká. Například Messiho vedení balonu, Özilovo myšlení a další…

Jak zvládáš skloubit školu a fotbal?

Popravdě je to náročné, v podstatě každý den trénujeme, ale stíhám se učit po cestě do školy, takže se to vždycky nějak zvládne.

Jak se ten přestup zrodil?

Ani nevím, všechno se seběhlo hrozně rychle. Začal jsem od nového roku s Bohemkou trénovat a po měsíci volali, že by mě chtěli na půl roku na zkoušku. Od začátku jsem si za tím šel, nebylo co řešit.

Jak se do Bohemky těšíš? Co si od této zkoušky slibuješ a co očekáváš?

Rozhodně se hodně těším, je to nejvyšší fotbalová soutěž a větší kvalita. Popravdě žádná očekávání nemám, budu se snažit se co nejvíce zlepšovat a užívat si to, že hraju tam, kde hraju.

Znáš tam už nějaké kluky nebo jdeš úplně do nového?

Ano znám. Mám tady kamaráda Václava Peričeviče, se kterým jsem už pár zápasů odehrál v Jílovém, ale jinak jsem šel do nového. Po měsíci a půl tady už kluky celkem znám, dost mi pomáhají, takže jsem rád.

Jaký je tvůj kariérní cíl?

Samozřejmě bych si někdy chtěl zahrát v A mužstvu a fotbalem se živit. Ale hlavní cíl je se fotbalem bavit.

Za jaký tým by sis chtěl jednou zahrát a proč?

Jednoznačně za Slavii, už od mala Slavii fandím. Pokud bych si mohl zahrát v červenobílém dresu na Edenu, byl by to pro mě splněný sen.

S kým by sis chtěl jednou zahrát?

Popravdě asi nikoho konkrétního nemám, jak jsem říkal, rád bych si jednou zahrál za Slavii, to je pro mě hlavní.

Co bys poradil mladým klukům, kteří hrají ve Psárech fotbal a rádi by pronikli výše?

Aby se fotbalem bavili, to je hlavní důvod proč fotbal hrát. A aby na sobě pořád pracovali, snažili se zlepšovat každý trénink a vždy do toho šli na 100%.

Foto: Nikol Kuncová, Otázky: Adam Kolář

Rekonstrukce hospůdky na hřišti v Psárech

Jistě jste si všimli, že od 4.února je hospůdka na hřišti uzavřena, ale naštěstí jen po dobu kompletní rekonstrukce, která zahrnuje sály, zázemí a WC. Milovníkům piva, ale i dalším, můžeme prozradit, že zde bude naistalováno kompletní zařízení a technologie pro čepování tankového piva, v tomto případě značky Gambrinus. Znalci piva jistě dosvědčí, že tankové pivo je podstatně lahodnější, než klasické sudové. Záměrem je však interiér vyladit tak, aby zde bylo příjemné posezení třeba jen u dobrého kafíčka nebo u sklenky vína, což jistě ocení hlavně ženy. Samozřejmě se počítá, jako v minulosti, s večery se zábavou, které pořádají SK Rapid Psáry a SDH Psáry, případně další akce.

Ukončení rekonstrukce a otevření hospůdky se předpokládá 16.3.2018. Přesné datum otevření bude upřesněno vývěskou na hospůdce a na webových stránkách SK Rapid Psáry. Doufáme, že se vše podaří ke spokojenosti všech.

Samozřejmě nenecháme naše stále hosty na holičkách. Po celou dobu rekonstrukce bude otevřená restaurace Rubín, kde bude personál z hospůdky na hřišti poskytovat služby jako obvykle, takže o své oblíbené pivečko a posezení nikdo nepřijde.

Přehled odehraných zimních turnajů ročník 2009

9.12.2018 Zbuzany

Venca-Míra, Štěpán, Matouš, Denis, Vojta, Maty

Petřín Plzeň 6-1 (2xVojta, 2xŠtěpán, Maty, vlastní)

Zeleneč 3-2 (2xVojta, Maty)

Liblice 5-1 (5xVojta)

Liberec 1-2 (Maty)

Stodůlky B 4-2 (Vojta, 2xŠtěpán, Matouš)

Celkové 2. místo 4-0-1 19-8

 

10.12.2017 Bráník

Venca-Tomáš, Štěpán, Matouš, Šíma, Vojta, Max

Dobřichovice 5-1 (3xVojta, 2xŠtěpán)

Admira 3-2 (3xVojta)

Brandýs-Boleslav 1-3 (Vojta)

Vlašim 2-1 (Matouš, Štěpán)

Meteor 0-3

Celkové 2. místo 3-0-2 11-10, Vojta nejlepší střelec turnaje.

 

6.1.2018 Ovčín

Venca-Míra, Štěpán, Matouš, Denis, Vojta, Maty

Vlašim 0-2

Čakovice 4-0 (3xVojta, vlastní)

Tempo A 1-1 (Vojta)

Liberec 0-3

Tempo B 3-1 (3xVojta)

Celkové 3. místo 2-1-2 8-7, Vojta nejlepší střelec turnaje.

 

7.1.2018 Ovčín

Seba-Max, Štěpán, Matouš, Venca, Šíma, Vojta, Tomáš

Kbely B 5-0 a 4-1

Kbely A 3-1 a 4-2

Praga 2-1 a 1-0

Radotín 5-1 a 3-1

Celkové 1. místo 8-0-0 29-7

 

13.1.2018 Bráník

Seba-Max, Štěpán, Matouš, Míra, Šíma, Vojta, Denis, Tomáš

Poděbrady 2-2 (Vojta, Štěpán)

Jesenice 0-0

Hostivař 3-1 (Vojta, Štěpán, Tomáš)

Uhříněves 4-1 (Vojta, 2xŠtěpán, Tomáš)

Tempo 4-0 (2xVojta, Štěpán, Tomáš)

Celkové 1. místo 3-2-0 13-4

 

Silvestrovský fotbálek se vydařil

Přes ne příliš přívětivé počasí a podmáčené hřiště se sešlo 31.12.2017 v 11:00 35 nadšených příznivců nejoblíbenější hry světa fotbalu a hlavně příznivců našeho klubu SK Rapid Psáry. Dorazili hráči bez rozdílu věku a úrovně. Nejstarším účastníkem byl jednoznačně Antonín Keller starší a nejmladším někdo z naší starší přípravky. Nesmíme určitě zapomenout na odvážnou Janu Dubayovou, jedinou ženu v poli. Některým se podařilo podcenit terén, co se obutí týče (Michal Kroupa), a tak spíš než na fotbale si připadali jak na kluzišti. Rozdělení proběhlo podle věku a tak se hrálo mladí versus staří. Výkony jednotlivých účastníků byly více než excelentní a tempo bylo důstojné poslednímu dni v roce. I přes velkou zkušenost se nepovedlo mazákům udržet krok s mládím, a tak mladí zaslouženě vyhráli 6:4. Ale o to přeci nešlo, šlo o to, se sejít a oslavit konec roku tím nejlepším způsobem. Tradiční Silvestrovský fotbálek 2017 se opravdu vydařil.

PF 2018 Vám všem přeje výbor SK Rapid Psáry.

Překvapivý dopis od pana Švece z Prahy

Včera jsem jako obvykle otevřel obálku adresovanou klubu SK Rapid Psáry, která byla výjimečně přímo na mé jméno. Říkal jsem si, kde jsem co zapomněl zaplatit (stane se jednou maximálně za 10 let), i když krasopis na obálce byl až příliš jasný na to, že by obsahem obálky mohla být nějaká upomínka. Jaké bylo mé velké překvapení po rozbalení dopisu. Podívejte se sami, to se mi ještě nestalo. Pan Švec nám zaslal kus naší historie a patří mu velký dík i respekt, za to, že neváhal a po objevení fotek ve svém archivu je zaslal na náš klub. Panu Švecovi jsem zaslal děkovný dopis a malý dárek.

Zdeněk Balouš, sekretář

 

dopis-svec

fotky-svec-1

fotky-svec-2

Ohlédnutí za 5. ročníkem turnaje Junior ČEZ Cup Psáry 2017

V sobotu 10.6 se na hřišti Rapidu Psáry sešla absolutní česká mládežnická fotbalová špička doplněná o slavné zahraniční týmy a odehrála již 5. ročník mezinárodního fotbalového turnaje mládeže ročníku 2007 a mladších.

Úvodem musím konstatovat, že turnaj významem dalece převyšuje rámec obce a svým významem patří na evropskou úroveň. Skvělé obsazení turnaje českých předních prvoligových klubů podtrhuje i zahraniční účast klubů z Chorvatska, Turecka, Slovenska, Polska a Maďarska. Není divu, že takto skvěle obsazený turnaj, který svým slovem provedla jak hráče tak fotbalové příznivce mladá herečka Sara Sandev, přilákal okolo 1.000 diváků. Patrony turnaje byli psárští občané a fotbalové legendy Pavel Kuka a Luboš Kozel. A nyní k samotnému turnaji.

Když jsme před 5 lety začínali, chválili jsme hlavně snahu a bojové nasazení hráčů. Dnes po 5 letech již vidíme opravdu skvělé fotbalové výkony, technickou zdatnost a taktickou připravenost hráčů a srovnání vývoje a fotbalových cest týmů a jednotlivých fotbalových národů a předávání si poznatků a zkušeností. Každý zápas byl požitkem pro diváka. Podrobné výsledky zde nebudu prezentovat, jsou umístěny na webu Rapidu Psáry. Celý turnaj vyhrálo družstvo Hajduku Split, které ve finále porazilo Hradec Králové. Velkého aplausu od místních fanoušku se dostalo nejlepšímu střelci turnaje, kterým se stal psárský Michal Kroupa hrající v týmu SK Slavia Praha, náš odchovanec a rodák.

Také družstvo Rapidu Psáry důstojně reprezentovalo naší obec a celkově skončilo na 16. místě z 18 zůčastněných týmů, což je v této konkurenci skvělý výsledek. Místní mladící z fotbalového oddílu SK Rapid Psáry vybojovali slavné vítězství nad Viktorii Plzeň a maďarským Szombathelyi Haladás a potrápili slavný turecký Galtatasaray SK.

Na úrovni výkonu družstva je patrný mimořádně odpovědný přístup vedení mládeže Rapidu Psáry a také práce profesionálnich trenérů. Tento rok náš klub uzavřel partnerskou dohodu se Slávií Praha při výchově a tréninku mládeže. V Rapidu vzniká skvělé středisko mládeže, což se projevuje v zájmu hráčů a rodičů z celého okolí stát se členem klubu.

Na závěr chci poděkovat všem našim sponzorům, hlavně společnostem ČEZ a Topforex.com, vedení obce a všem dobrovolným pořadatelům včetně hasičů, bez nichž by turnaj nemohl být uskutečněn.

 

Dětský den na hřišti v PSÁRECH – sobota 3.6.2017

V sobotu 3. června 2017 se od 14 hod. pořádá „Dětský den“ na hřišti Psáry. Přijďte se svými dětmi si zasoutěžit o ceny a vyřádit se na dětských atrakcích. Občerstvení pro děti zajištěno. Dospěláci se mohou potěšit nad šikovností dětí v naší obci Psáry a Dolní Jirčany a ochutnat pochutiny na grilu a jiné pamlsky.

Přijďte si užít krásné odpoledne,

Pořádá SDH Psáry, SK Rapid Psáry a OÚ Psáry.

Jsme partnerským klubem SK Slavia Praha

SK Slavia Praha spouští projekt Partnerských klubů

SK Slavia Praha je nejstarší fotbalový klub na území České republiky a jako takový chce patřit mezi nejúspěšnější týmy nejen u nás, ale také se prosazovat v Evropě. Základem každého velkého klubu je kvalitně fungující mládežnická akademie. Výchova talentů je důležitá už od útlého věku, proto Slavia spouští projekt Partnerských klubů.

Tento projekt Partnerských klubů má za cíl navázat na fungující systémy v okolních státech. Projekt plně zapadá do nastavené koncepce výchovy talentů v klubu a je také součástí rozšiřování a zkvalitňování skautingu, který je v mládežnickém věku velmi důležitý.

Základní myšlenkou celého projektu je především centralizace talentovaných hráčů do Slavie a partnerských klubů a vytvoření tak široké mládežnické základny. Vývoj jedince je silně individuální jak po fyzické, tak hlavně mentální stránce. Někteří hráči jsou na přechod do Slavie psychicky připraveni až v pozdějším věku, a proto je pro všechny strany důležité, aby se hráč rozvíjel v partnerském klubu a přechod do Slavie byl správně načasován.

Předpokladem a pilířem vzájemné spolupráce je vzájemná komunikace a spolupráce trenérů SK Slavia Praha s trenéry partnerských klubů za účelem společné metodiky rozvoje hráčů. K tomu využíváme a pořádáme školení trenérů a nabízíme trenérské stáže v našem klubu.

Prostředkem propojení hráčů jsou pravidelné turnaje mezi partnerskými kluby. Nejtalentovanějším hráčům z partnerských klubů bude také umožněna pravidelná účast na trénincích SK Slavia Praha. Věříme, že účast na trénincích jednoho z nejlepších týmů ve výchově mladých talentů může být obrovskou motivací jak pro hráče účastnícího tréninkové jednotky, tak i pro jeho spoluhráče v partnerských klubech.

Pro všechny členy partnerských klubů nabízíme také možnost pravidelně podporovat naše A týmy mužů a žen během ligových zápasů. Ne všichni mladí hráči mohou naskočit do ligového fotbalu, tento projekt však chce pootevřít dveře nahoru, propojovat a motivovat.

Jiří Plíšek (Šéf mládežnické akademie SK Slavia Praha) rozvedl cíle spolupráce: „Chceme pomoci českému fotbalu, učit trenéry nové tréninkové metody. Celá spolupráce může být prospěšná i pro hráče, kteří sice ve Slavii nezůstanou, ale u fotbalu zůstanou a můžou být pro vás prospěšní. Chceme být nejlepší, chceme být nejlepší spolu s vámi, chceme pomoci vám, abyste na své úrovni byli nejsilnější. Vše podle našeho hesla: Spolu jsme silnější!“

MASOPUST v Psárech

Tradiční Masopust v Psárech se letos konal v sobotu 4.března. Od desáté hodiny ranní se začali scházet hlavní organizátoři a aktéři v hospůdce Na hřišti. K tomu všemu vyhrávali na heligonku a vozembouch pánové Otruba a Kříž. Poté se průvod 42 masek za doprovodu Modré kapely vydal směrem na Kutn

ou. Cestou se přidávaly další masky a nechyběli ani přihlížející. Před vraty již čekali sousedé a sousedky s občerstvením. Celý průvod hýřil pestrými maskami postaviček z pohádek, hasičkami v krásných lidových krojích, skupinou mladých lyžařů bez lyží a řadou dalších masek.

Poděkování  patří hlavním organizátorům, kterými byli JSDH Psáry a SK Rapid Psáry. OÚ Psáry zajistil pomoc z řad Policie ČR z Jesenice, Městské policie Jesenice a členů JSDH Psáry, kteří se postarali o bezpečný průběh celé akce.  Největší dík však patří všem maskám, které se postaraly o dobrou náladu, našim sousedům, kteří nešetřili pohoštěním a všem, kteří přispěli k naplnění „obecní kasy“. Část vybraných peněz byla použita k zaplacení Modré kapely a zbytek bude použit při organizaci Dne dětí. Již nyní se těšíme na Masopust 2018 !!!