Michal Balouš přestoupil do Bohemians Praha 1905

Odchovanec Rapidu Psáry Michal Balouš r. 2000 přestoupil v pondělí 27. února 2017 do klubu Bohemians Praha 1905 – U17. Michal přišel do Psár po rozpadu mládeže z Dobřejovic v roce 2010. Dva roky hrál ve výběrech OFS Praha – západ. Byl jedním z klíčových hráčů družstva žáků, kteří vyhráli v sezoně 2013/2014 okresní přebor. Rok na to hostoval v 1. A třídě žáků v SK Slavia Jesenice. Od roku 2016 působil v FC Jílové nejprve v 1. A třídě dorostu a v letošní sezoně v Krajském přeboru mladšího a staršího dorostu. V klubu FC Jílové nastoupil již v patnácti letech za muže v 1. A třídě dospělých a i v této sezóně nastupoval k zápasům 1. B třídy a krajského poháru dospělých. Všichni v Rapidu Psáry přejeme Michalovi mnoho sportovních úspěchů v novém klubu.

Rozhovor s Michalem Baloušem.

Jak vzpomínáš na své fotbalové začátky?

Fotbal hraji již od mala, takže na úplné začátky si nevzpomínám, jenom vím, že jsem chtěl být pořád u míče.

Kdo tě k fotbalu přivedl?

Asi táta, celkově rodiče, už od mala jsem chtěl kopat do míče, ještě než jsem pořádně začal chodit. Mamka si se mnou opravdu “užila”.

Začínal jsi v Tempu, pak jsi hrál v Dobřejovicích, Psárech, Jesenici a Jílovém, jak bys jednotlivé týmy porovnal?

Vzhledem k tomu, že jsem kluby prošel v různých věkových kategoriích tak to nemůžu moc porovnávat. V Dobřejovicích byly super soustředění, v Jesenici a v Jílovém hráči, ale nejlépe jsem se cítil ve Psárech.

Kdo ti dal fotbalově nejvíce z trenérů, co jsi měl?

Neumím úplně říct, kdo mi dal nejvíc. Každý trenér mi dal něco, v čem jsem se zlepšil, ale dlouhodobě určitě táta.

Tvůj táta je také fotbalový trenér, jak moc ti pomáhá a čím?

Pomáhá mi skoro se vším. Vysvětluje, co jsem udělal špatně a poradí mi jak to příště vyřešit líp, motivuje mně a radí mi i v osobních věcech.

Kdo je tvým fotbalovým vzorem?

Konkrétní fotbalový vzor nemám, snažím se vždy si vzít od jednotlivého hráče to, v čem vyniká. Například Messiho vedení balonu, Özilovo myšlení a další…

Jak zvládáš skloubit školu a fotbal?

Popravdě je to náročné, v podstatě každý den trénujeme, ale stíhám se učit po cestě do školy, takže se to vždycky nějak zvládne.

Jak se ten přestup zrodil?

Ani nevím, všechno se seběhlo hrozně rychle. Začal jsem od nového roku s Bohemkou trénovat a po měsíci volali, že by mě chtěli na půl roku na zkoušku. Od začátku jsem si za tím šel, nebylo co řešit.

Jak se do Bohemky těšíš? Co si od této zkoušky slibuješ a co očekáváš?

Rozhodně se hodně těším, je to nejvyšší fotbalová soutěž a větší kvalita. Popravdě žádná očekávání nemám, budu se snažit se co nejvíce zlepšovat a užívat si to, že hraju tam, kde hraju.

Znáš tam už nějaké kluky nebo jdeš úplně do nového?

Ano znám. Mám tady kamaráda Václava Peričeviče, se kterým jsem už pár zápasů odehrál v Jílovém, ale jinak jsem šel do nového. Po měsíci a půl tady už kluky celkem znám, dost mi pomáhají, takže jsem rád.

Jaký je tvůj kariérní cíl?

Samozřejmě bych si někdy chtěl zahrát v A mužstvu a fotbalem se živit. Ale hlavní cíl je se fotbalem bavit.

Za jaký tým by sis chtěl jednou zahrát a proč?

Jednoznačně za Slavii, už od mala Slavii fandím. Pokud bych si mohl zahrát v červenobílém dresu na Edenu, byl by to pro mě splněný sen.

S kým by sis chtěl jednou zahrát?

Popravdě asi nikoho konkrétního nemám, jak jsem říkal, rád bych si jednou zahrál za Slavii, to je pro mě hlavní.

Co bys poradil mladým klukům, kteří hrají ve Psárech fotbal a rádi by pronikli výše?

Aby se fotbalem bavili, to je hlavní důvod proč fotbal hrát. A aby na sobě pořád pracovali, snažili se zlepšovat každý trénink a vždy do toho šli na 100%.

Foto: Nikol Kuncová, Otázky: Adam Kolář

Ohlédnutí za 5. ročníkem turnaje Junior ČEZ Cup Psáry 2017

V sobotu 10.6 se na hřišti Rapidu Psáry sešla absolutní česká mládežnická fotbalová špička doplněná o slavné zahraniční týmy a odehrála již 5. ročník mezinárodního fotbalového turnaje mládeže ročníku 2007 a mladších.

Úvodem musím konstatovat, že turnaj významem dalece převyšuje rámec obce a svým významem patří na evropskou úroveň. Skvělé obsazení turnaje českých předních prvoligových klubů podtrhuje i zahraniční účast klubů z Chorvatska, Turecka, Slovenska, Polska a Maďarska. Není divu, že takto skvěle obsazený turnaj, který svým slovem provedla jak hráče tak fotbalové příznivce mladá herečka Sara Sandev, přilákal okolo 1.000 diváků. Patrony turnaje byli psárští občané a fotbalové legendy Pavel Kuka a Luboš Kozel. A nyní k samotnému turnaji.

Když jsme před 5 lety začínali, chválili jsme hlavně snahu a bojové nasazení hráčů. Dnes po 5 letech již vidíme opravdu skvělé fotbalové výkony, technickou zdatnost a taktickou připravenost hráčů a srovnání vývoje a fotbalových cest týmů a jednotlivých fotbalových národů a předávání si poznatků a zkušeností. Každý zápas byl požitkem pro diváka. Podrobné výsledky zde nebudu prezentovat, jsou umístěny na webu Rapidu Psáry. Celý turnaj vyhrálo družstvo Hajduku Split, které ve finále porazilo Hradec Králové. Velkého aplausu od místních fanoušku se dostalo nejlepšímu střelci turnaje, kterým se stal psárský Michal Kroupa hrající v týmu SK Slavia Praha, náš odchovanec a rodák.

Také družstvo Rapidu Psáry důstojně reprezentovalo naší obec a celkově skončilo na 16. místě z 18 zůčastněných týmů, což je v této konkurenci skvělý výsledek. Místní mladící z fotbalového oddílu SK Rapid Psáry vybojovali slavné vítězství nad Viktorii Plzeň a maďarským Szombathelyi Haladás a potrápili slavný turecký Galtatasaray SK.

Na úrovni výkonu družstva je patrný mimořádně odpovědný přístup vedení mládeže Rapidu Psáry a také práce profesionálnich trenérů. Tento rok náš klub uzavřel partnerskou dohodu se Slávií Praha při výchově a tréninku mládeže. V Rapidu vzniká skvělé středisko mládeže, což se projevuje v zájmu hráčů a rodičů z celého okolí stát se členem klubu.

Na závěr chci poděkovat všem našim sponzorům, hlavně společnostem ČEZ a Topforex.com, vedení obce a všem dobrovolným pořadatelům včetně hasičů, bez nichž by turnaj nemohl být uskutečněn.

 

Dětský den na hřišti v PSÁRECH – sobota 3.6.2017

V sobotu 3. června 2017 se od 14 hod. pořádá „Dětský den“ na hřišti Psáry. Přijďte se svými dětmi si zasoutěžit o ceny a vyřádit se na dětských atrakcích. Občerstvení pro děti zajištěno. Dospěláci se mohou potěšit nad šikovností dětí v naší obci Psáry a Dolní Jirčany a ochutnat pochutiny na grilu a jiné pamlsky.

Přijďte si užít krásné odpoledne,

Pořádá SDH Psáry, SK Rapid Psáry a OÚ Psáry.

Jsme partnerským klubem SK Slavia Praha

SK Slavia Praha spouští projekt Partnerských klubů

SK Slavia Praha je nejstarší fotbalový klub na území České republiky a jako takový chce patřit mezi nejúspěšnější týmy nejen u nás, ale také se prosazovat v Evropě. Základem každého velkého klubu je kvalitně fungující mládežnická akademie. Výchova talentů je důležitá už od útlého věku, proto Slavia spouští projekt Partnerských klubů.

Tento projekt Partnerských klubů má za cíl navázat na fungující systémy v okolních státech. Projekt plně zapadá do nastavené koncepce výchovy talentů v klubu a je také součástí rozšiřování a zkvalitňování skautingu, který je v mládežnickém věku velmi důležitý.

Základní myšlenkou celého projektu je především centralizace talentovaných hráčů do Slavie a partnerských klubů a vytvoření tak široké mládežnické základny. Vývoj jedince je silně individuální jak po fyzické, tak hlavně mentální stránce. Někteří hráči jsou na přechod do Slavie psychicky připraveni až v pozdějším věku, a proto je pro všechny strany důležité, aby se hráč rozvíjel v partnerském klubu a přechod do Slavie byl správně načasován.

Předpokladem a pilířem vzájemné spolupráce je vzájemná komunikace a spolupráce trenérů SK Slavia Praha s trenéry partnerských klubů za účelem společné metodiky rozvoje hráčů. K tomu využíváme a pořádáme školení trenérů a nabízíme trenérské stáže v našem klubu.

Prostředkem propojení hráčů jsou pravidelné turnaje mezi partnerskými kluby. Nejtalentovanějším hráčům z partnerských klubů bude také umožněna pravidelná účast na trénincích SK Slavia Praha. Věříme, že účast na trénincích jednoho z nejlepších týmů ve výchově mladých talentů může být obrovskou motivací jak pro hráče účastnícího tréninkové jednotky, tak i pro jeho spoluhráče v partnerských klubech.

Pro všechny členy partnerských klubů nabízíme také možnost pravidelně podporovat naše A týmy mužů a žen během ligových zápasů. Ne všichni mladí hráči mohou naskočit do ligového fotbalu, tento projekt však chce pootevřít dveře nahoru, propojovat a motivovat.

Jiří Plíšek (Šéf mládežnické akademie SK Slavia Praha) rozvedl cíle spolupráce: „Chceme pomoci českému fotbalu, učit trenéry nové tréninkové metody. Celá spolupráce může být prospěšná i pro hráče, kteří sice ve Slavii nezůstanou, ale u fotbalu zůstanou a můžou být pro vás prospěšní. Chceme být nejlepší, chceme být nejlepší spolu s vámi, chceme pomoci vám, abyste na své úrovni byli nejsilnější. Vše podle našeho hesla: Spolu jsme silnější!“

MASOPUST v Psárech

Tradiční Masopust v Psárech se letos konal v sobotu 4.března. Od desáté hodiny ranní se začali scházet hlavní organizátoři a aktéři v hospůdce Na hřišti. K tomu všemu vyhrávali na heligonku a vozembouch pánové Otruba a Kříž. Poté se průvod 42 masek za doprovodu Modré kapely vydal směrem na Kutn

ou. Cestou se přidávaly další masky a nechyběli ani přihlížející. Před vraty již čekali sousedé a sousedky s občerstvením. Celý průvod hýřil pestrými maskami postaviček z pohádek, hasičkami v krásných lidových krojích, skupinou mladých lyžařů bez lyží a řadou dalších masek.

Poděkování  patří hlavním organizátorům, kterými byli JSDH Psáry a SK Rapid Psáry. OÚ Psáry zajistil pomoc z řad Policie ČR z Jesenice, Městské policie Jesenice a členů JSDH Psáry, kteří se postarali o bezpečný průběh celé akce.  Největší dík však patří všem maskám, které se postaraly o dobrou náladu, našim sousedům, kteří nešetřili pohoštěním a všem, kteří přispěli k naplnění „obecní kasy“. Část vybraných peněz byla použita k zaplacení Modré kapely a zbytek bude použit při organizaci Dne dětí. Již nyní se těšíme na Masopust 2018 !!!

 

TRÉNINK NAVÍC KEMP S JIRKOU STRNADEM 31.7.-3.8. Psáry

Milí rodiče a kluci,

ráda bych Vás jménem pana Jirky Strnada pozvala na již 5.ročník Fotbalového kempu v Psárech! Jako tradičně se i letos bude konat v krásném
fotbalovém prostředí v Psárech u Prahy, tentokrát v termínu od 31.7. do 3.8. 2017.

Na tomto kempu máme v plánu zdokonalovat individuální činnost hráče metodou COERVER COACHING a zábavných forem hry. Tento kemp je hlavně o fotbalové činnosti, ale zároveň i o různých pohybových a zábavných soutěžích o zajímavé ceny. Tento kemp probíhá pod vedením Jirky Strnada, kterému budou opět asistovat velice kvalitní trenéři, jedni z nejlepších ve svém oboru. Kemp je určen pro hráče narozené v letech 2004-2010.

Dle věku rozdělujeme hráče do tréninkových skupin po 6-8 dětech, přičemž každé skupině se věnují současně jeden fotbalový a jeden atletický trenér. Tréninkový kemp trvá čtyři po sobě jdoucí dny, kdy každý den obsahuje jeden dopolední trénink a po polední přestávce jeden odpolední trénink, přičemž každý z nich trvá 90 minut. Během tréninku jsou pro děti připraveny nápoje, oběd a po odpoledním tréninku i svačina.

Na závěr kempu je každému hráči, rodiči či trenérovi poskytnuta individuální konzultace s našimi trenéry, kdy ohodnotí současné dovednosti
hráče a případně doporučí, na jaké pohybové stránky je třeba se do budoucna zaměřit. Každý hráč od nás získává absolventský certifikát a
závěrečné ceny.

LETOŠNÍ AKCE: ZA KAŽDÉHO KAMARÁDA, KTERÉHO PŘIVEDEŠ, MÁŠ KEMP LEVNĚJŠÍ O 200 KČ!

V případě jakýchkoliv dotazů se na mě prosím neváhejte obrátit prostřednictvím emailu kemp@friends4e.cz nebo tel.: +420 774 198 810 a to
každý den od 11:00 do 18:00. Možno kontaktovat též přímo Jirku na tel.: +420 607 737 906.

Těšíme se na Vás!
S přáním hezkého dne,
Jana Stanulová
produkce Trénink navíc
kemp@friends4e.cz
+420 774 198 810

 

Prihlaska_kemp_treninknavic_2017
kemp_letak_2017

V sobotu 25.2.2017 se konala výroční členská schůze SK Rapid Psáry

V sobotu 25.2.2017 se konala výroční členská schůze SK Rapid Psáry za účasti členů fotbalového klubu a přizvaných hostů. Programem byla, jako vždy, zpráva o činnosti klubu, zpráva revizní a finanční komise, plán činnosti a rozpočet na rok 2017, ale přesto nejdůležitějším bodem programu byla volba nového předsedy. Jednohlasně byl zvolen pan Václav Novák, dlouholetý člen výboru.

Pane Novák, co pro Vás znamená funkce předsedy fotbalového klubu SK Rapid Psáry?

Předem bych chtěl poděkovat Zdeňku Skřivanovi, který tuto funkci obětavě vykonával přes 20 let. Je za ním vidět veliký kus práce a všichni si toho velice vážíme. „Zdeňku, všichni ti za to ještě jednou moc děkujeme“. Jako dlouholetý člen výboru jsem sbíral zkušenosti, které nyní mohu uplatnit ve funkci předsedy. Budu se snažit tuto funkci vykonávat co nejlépe a navázat tak na vysoký standard našeho fotbalového klubu.

Máte nějaké plány do budoucna, jakým směrem se vydat, na co se chcete zaměřit?

Určitě. Hlavním cílem je udržení mužstva A v okresním přeboru, posílit mužstvo B, dále rozšiřovat a zkvalitňovat mládežnická mužstva, abychom si vychovali budoucí fotbalovou generaci pro SK Rapid Psáry. Jedním z mých prvních kroků ve funkci předsedy byl podpis smlouvy s SK Slavia Praha o partnerské spolupráci v oblasti mládeže. Stali jsme se jejím partnerským klubem, což představuje spolupráci v oblasti trenérů a mládeže. Toto má na starosti Michal Kroupa, vedoucí mládeže SK Rapid Psáry. Dalším z důležitých kroků je zajistit dostatečné financování fotbalového klubu a to ve spolupráci s OÚ Psáry a dalších sponzorů. Chtěli bychom se zaměřit na zlepšení zázemí pro všechna fotbalová mužstva, hlavně mládeže, ve které vidíme budoucnost, například rekonstrukcí kabin a  zázemí při využití dotačních titulů a grantů.

Vaše přání a očekávání?

Určitě bych si přál, aby se nám podařilo splnit všechny naše cíle, tak aby všichni, tzn. hráči i diváci, měli radost z fotbalové hry. Přáli bychom si také, aby na utkání i na akce pořádané naším klubem chodilo co nejvíce lidí a tím podpořili náš fotbalový klub SK Rapid Psáry. Určitě budeme všechny tyto akce pořádat atraktivněji pro vytvoření příjemné atmosféry a zážitků. Veškeré informace o všech aktivitách najdete na našich webových stránkách www.rapid-psary.cz.

Výroční členská schůze 2017

POZVÁNKA NA VÝROČNÍ VALNOU HROMADU
SK RAPID PSÁRY

V sobotu 25. února 2017 od 15 hodin v restauraci na hřišti Psáry.

Program:

 1. Zahájení
 2. Volba návrhové komise
 3. Zpráva o činnosti
 4. Finanční zpráva
 5. Zpráva revizní komise
 6. Plán činnosti na rok 2017
 7. Rozpočet na rok 2017
 8. Předání darů
 9. Diskuse
 10. Usnesení
 11. Závěr
 12. Občerstvení

Srdečně zve výbor SK Rapid Psáry

[useyourdrive dir=“0B8UFwIByUWQWaDJHSUNjUkFEQWs“ mode=“gallery“ includeext=“gif|jpg|jpeg|png|bmp“ viewrole=“administrator|editor|author|contributor|subscriber|guest“ downloadrole=“administrator|editor|author|contributor|subscriber|guest“]