Právě si prohlížíte Ohlédnutí za 5. ročníkem turnaje Junior ČEZ Cup Psáry 2017

Ohlédnutí za 5. ročníkem turnaje Junior ČEZ Cup Psáry 2017

V sobotu 10.6 se na hřišti Rapidu Psáry sešla absolutní česká mládežnická fotbalová špička doplněná o slavné zahraniční týmy a odehrála již 5. ročník mezinárodního fotbalového turnaje mládeže ročníku 2007 a mladších.

Úvodem musím konstatovat, že turnaj významem dalece převyšuje rámec obce a svým významem patří na evropskou úroveň. Skvělé obsazení turnaje českých předních prvoligových klubů podtrhuje i zahraniční účast klubů z Chorvatska, Turecka, Slovenska, Polska a Maďarska. Není divu, že takto skvěle obsazený turnaj, který svým slovem provedla jak hráče tak fotbalové příznivce mladá herečka Sara Sandev, přilákal okolo 1.000 diváků. Patrony turnaje byli psárští občané a fotbalové legendy Pavel Kuka a Luboš Kozel. A nyní k samotnému turnaji.

Když jsme před 5 lety začínali, chválili jsme hlavně snahu a bojové nasazení hráčů. Dnes po 5 letech již vidíme opravdu skvělé fotbalové výkony, technickou zdatnost a taktickou připravenost hráčů a srovnání vývoje a fotbalových cest týmů a jednotlivých fotbalových národů a předávání si poznatků a zkušeností. Každý zápas byl požitkem pro diváka. Podrobné výsledky zde nebudu prezentovat, jsou umístěny na webu Rapidu Psáry. Celý turnaj vyhrálo družstvo Hajduku Split, které ve finále porazilo Hradec Králové. Velkého aplausu od místních fanoušku se dostalo nejlepšímu střelci turnaje, kterým se stal psárský Michal Kroupa hrající v týmu SK Slavia Praha, náš odchovanec a rodák.

Také družstvo Rapidu Psáry důstojně reprezentovalo naší obec a celkově skončilo na 16. místě z 18 zůčastněných týmů, což je v této konkurenci skvělý výsledek. Místní mladící z fotbalového oddílu SK Rapid Psáry vybojovali slavné vítězství nad Viktorii Plzeň a maďarským Szombathelyi Haladás a potrápili slavný turecký Galtatasaray SK.

Na úrovni výkonu družstva je patrný mimořádně odpovědný přístup vedení mládeže Rapidu Psáry a také práce profesionálnich trenérů. Tento rok náš klub uzavřel partnerskou dohodu se Slávií Praha při výchově a tréninku mládeže. V Rapidu vzniká skvělé středisko mládeže, což se projevuje v zájmu hráčů a rodičů z celého okolí stát se členem klubu.

Na závěr chci poděkovat všem našim sponzorům, hlavně společnostem ČEZ a Topforex.com, vedení obce a všem dobrovolným pořadatelům včetně hasičů, bez nichž by turnaj nemohl být uskutečněn.