Áčko: Z Tuchoměřic vezeme bod

Ke třetímu zápasu sezony jsme přijeli do Tuchoměřic, které zrovna měly posvícení. Naším cílem bylo, aby jim oslavy trošku zhořkly. Soupeř nás zaskočil vysokým napadáním a rychlými náběhy za obranu, které jsme nebyli schopni zachytávat. I z toho důvodu nám zatrnulo, když v patnácté minutě nesmyslně dohrál útočící hráč hostí perfektně vyběhnuvšího brankaře Kavku, a trefil jej kolenem do hlavy. Jak se ovšem ukázalo, Petr je opravdu tvrďák, oklepal se a po celé utkání nám byl velkou oporou. Ve dvacáté první minutě jsme udeřili, když Mára nebojácně navedl míč zleva do pokutového území a byl jasně faulován. K penaltě se postavil Vojta a nekompromisně proměnil, 0:1. Bohužel jsme se neradovali dlouho. O tři minuty později Kába podskočil balon, souboje se pouze účastnil a hráč domácích se štěstím hlavou přehodil v brance Petra. Na jejich obranu je potřeba říct, že hra proti nízkému slunci opravdu nebyla a příjemná a jsem si jist, že i to mělo vliv na tyto dvě chyby, 1:1. Aby toho nebylo málo, opět po naší pravé straně pronikl hráč domácích do našeho pokutového území, kde jej nejprve postrčil Matty, ten si pak šikovně navedl míč do Čendy a upadl. Penalta jasná, už po prvním zákroku Mattyho a proměněná, 2:1. V poločase jsme vystřídali celou pravou stranu, Matty musel odjet a nahradil jej Kuba Kravčík, teprve osmnáctiletý talent a místo Káby jsme poslali do hry Pospu. Jak se nám střídání vydařilo, se ukázalo hned na začátku druhé půle, kdy jsme to zase byli my, kdo byl jasně lepší. Hra i kombinace se zlepšila a bylo to právě po pravé straně, kdy si kluci vyťukali domácí obranu, Mára předložil ideální přihrávku Vojtovi a pro něj už bylo samozřejmostí vyrovnat na 2:2. Ke konci utkání se hra opět trochu vyrovnala, šance jsme měli my i domácí, tu největší bohužel neproměnil Vojta, kdy šel sám na brankaře. V závěru, asi tři minuty před koncem, nás pak podržel Kafe, kdy reflexivně vyrazil tutovku domácích a zpečetil tak svůj supervýkon, za který má obdiv nás všech. Podali jsme kvalitní týmový výkon a vyzdvihnout musím již několikrát zmiňované brankaře Kafeho. Ve středu nás čeká pohár opět proti Zlatníkům, tak nás přijďte všichni podpořit a v sobotu je odjezd do Měchenic autobusem kolem 14:45 ze hřiště.

Branky: 21‘ Kříž Vojtěch (p), 51‘Kříž Vojtěch
ŽK: Pospíšil Jan, Vondra Martin, Páv Jan