Béčko: Nejhezčí výkon sezóny. Bod z Mníšku – poctivě odmakáno! (1:1)

Sobotní odpoledne bylo pěkně náročné, jelikož hrálo Áčko zároveň s Béčkem. Áčko zůstalo doma a Benfica vyjela na výjezd do Mníšku pod Brdy. Nejprve to vypadalo, že trenér „A“ týmu Zdeněk Balouš nám sebere všechny kvalitní útočníky a zbude nám tam jen Ondra, ale k mému překvapení dorazili: mlaďas „Hervi“, „Vrky“ (Vojtěch Vrkoč) a Atleťák (Tomáš Bednář). Tomáš by sebou měl nosit slovník, aby mu všichni rozuměli, jelikož sem tam ten jeho hantec poplete jazyk i zkušenějším překladatelům. Abych Tomášovi nekřivdil, tak udělal pořádnou rozcvičku, kterou všichni obstojně absolvovali a vypadalo to, že přijel tým profíků. Nejvtipnější v Mníšku je originalita střídaček, které tvoří sedačky z linkového autobusu 332 směr Jílové u Prahy. Kluci byli pozitivně naladění a vtipkovali na můj účet tak jim to teď dám pořádně sežrat. 🙂

1.poločas

Tenhle první poločas byl z kategorie „raději se k tomu moc nevyjadřovat“, jelikož to prostě nešlo. Nešlo to rozhodčímu, nešlo to hráčům na hřišti a pro oko diváka to bylo spíše k pláči než k radosti. Jediný světlý moment byl, když Vrky poslal krásnou přihrávku do běhu domácímu útočníkovi, který šel na Švaňďáka úplně sám. Skvělá práce Vojto!! 😀 Kéž by jsi takovou nahrávku nedal soupeři 😀 ! Rozhodčí obracel fauly proti Psárům, pískal nesmyslné věci a já jakožto pomezní jsem byl dost frustrovaný. Od čeho tam jsem? (Naštěstí druhou půli začal pískat skvěle tak jsem mu odpustil) Do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí, kdy se po skrumáži ve vápně prosadil někdo z domácích. Chtěl bych poděkovat domácím hráčům, kteří odevzdali balon před hvizdem poločasu po vymyšleném faulu.

2.poločas

Nevím, co si chlapi řekli, ale do druhé půle nastoupil úplně jiný tým. Kluci hráli to svoje a každý hrál, jak nejlépe mohl. Konečně bylo vidět, že nejen tým funguje jako parta, ale že i parta funguje jako tým. Narážečky, “ťukce“, jeden na jednoho, uličky, minimální nákopy, to všechno bylo už od začátku poločasu na place. Úplně jiná jedenáctka. Střídání přišlo už od začátku, kdy přemotivovaného Herviho, který chtěl vyhrát za pomocí všeho, což bohužel nejde vždycky a tak mu trošku ruply nervy, za Tomáše „Atleťáka“ Bednáře, který se odvděčil návratem do nejprestižnějšího týmu, co se týče v počtu pupků na trávníků, gólem z voleje, po odraženém balonu z rohu po zemi k tyči nejméně z 35 metrů parádní střelou kterou zavřel všem přítomným fanouškům pusy.

Zápas se odvíjel ve vysokém tempu a nejvíc to odnesl Karel Černoch, který již měl jeden zápas v nohách, a bohužel se stal terčem každého hráče z Mníšku a tak dostal solidně nakopáno. Spousta spálených šancí na naší straně, kdy Ondra šel párkrát na brankáře sám, pak po jeho střele kterou gólman vyrazil a mlaďas David netrefil balon na brankové čáře.

Rád bych věnoval pozornost ještě přihrávce od Hájuše (Martin Hájek), který nahrával Vrkymu na 2 metry silou pancéřové pěsti a kdyby ho trefil do hlavy, tak asi jede rovnou na JIPku. 😀 Do konce zápasu se již moc nestalo a rozhodčí ukončil zápas kdy mohla být poslední akce na bránu po přečíslení domácích 4 na 2, což Psáry ubránily. Musím pochválit všechny na hřišti za druhou půli, jelikož to byl nejhezčí a nejkvalitnější fotbal co jsem na „Béčku“ zatím viděl. Díky borci a bod z venku je zasloužený! Nemáte se za co stydět!!