Béčko: Vesnický fotbal z pohledu Psárského „Ultras“ – Klínec 7:1

Už těsně před srazem bylo jasné, že dojde ke krásnému fotbalu plného fotbalových momentů, zážitků a hlavně tří bodového zisku. Kluci se sešli v plné sestavě (vyjma zranění), kterou doplnil „mlaďas Hervi“ (Tomáš Hervert) z dorostu. Pro něj první utkání v mužské soutěži. Trenér (Čenda) avizoval překvapení v podobě 16. hráče. Napadl mě Dáda Raušer, kterého přemlouváme už asi 5 let, aby se vrátil k „B“ týmu ale on pořád nic. Můj tip na výsledek utkání 8:0.

První poločas.

Výkop se zpozdil asi o 10 minut, jelikož hráči Klínce chodili na anglický pažit, jako do houslí. Prvních 24 minut se hráči seznamovali s míčem a tlačili nás spíše hráči Klínce, přičemž výpady našich hrotových útočníků končili spíše střelou do vesmíru či v náruči gólmana hostí.

Bod zlomu přišel ve 24. minutě kdy Hervi vystřelil parádně z voleje svojí silnější levačkou a míč skončil v síti 1:0. První zápas za chlapy a hned gól? Parádní! Chvíli poté v 31. minutě přidal gól Exi (Petr Exler) a výsledek už vypadal, že by se mohlo dnes zlomit prokletí posledních zápasů. O 2 minuty později přidal do branky svůj druhý gól hlavou Hervi a kotel byl hattricku chtivý. Do poločasu se toho již moc nestalo pár odmávaných offsidů Hervimu, který byl prostě rychlejší než obrana hostí a pomezní měl praporek ve vzduchu při každém průniku za obranu. Můžeme se jen domnívat, zdali to offsidy opravdu byly, ale pomezní ve 4. třídě je nevděčná práce a cokoliv mávne, je většinou špatně takže mu vyčítat nic nemůžeme. Do šaten se šlo za stavu 3:0.

Druhý poločas.

Do druhé půle nastoupil tým se dvěma změnami a to Radek Brada (Čelo), který se vrátil do týmu s větší zápasovou pauzou vzhledem jeho zálibě, kterou nikdo nechápe a to je cyklistika, místo Petra Kubíčka (Káby) a nastoupil náš hrotový útočník Ondra místo Pavla Otruby (Sokol). Pro Sokola ne příliš povedený zápas, ale dal do toho všechno a měl i světlé momenty kdy obehrál 2-3 hráče. Do zadu, ale obehrál.

Spousta šancí, které mněl domácí tým bylo spáleno až do 59. minuty kdy rozvlnil síť za zády skvělého gólmana hostí Miloš Pitelka (Pitlas), který je ve vší počestnosti dřevák první třídy a teď s ním zase půl roku nevydržíme. Chvíli po něm se 2x trefil Ondra Horák krásnými zkušenými góly v 62. a poté v 80. minutě. Mezitím nastoupil Trenér „A“ týmu Zdeněk Balouš ve své premiéře za „B“ tým (letos) a na to kolik mu je tak to pořád kope jako za mlada. Vymotal pár hráčů, párkrát vymotal sebe, ale především tvořil hru jako defenzivní záložník. Dvě minuty poté se kopala penalta proti domácím, kterou nekompromisně proměnil hráč hostí Hlaváč Petr. Nevím, jak k penaltě došlo, ani jak byla kopnuta, protože jsem v kopřivách za brankou zrovna hledal balon, který tam někdo z našich talentovaných fotbalistů zakopl (Kdyby nestál Vrkoč za červenou z Áčka tak bych to hodil na něj, takhle se mohu jen domnívat). O 3 minuty později se stal okamžik, který kotel pobouřil, rozhněval či rozesmál. Z pravé strany centroval do vápna balon Ondra Horák a balon šel na „mlaďase“, který mohl svůj první zápas zakončit hattrickem, jenže před něj se nacpal Martin „zloděj hattricků“ alias chodím na fotbal až na druhou půli protože jsem zamilovanej trouba Vondra, a hattrick mu z nohy sebral a upravil výsledek na konečných 7:1. Jeho argument  „Já běžel až od půlky!“ neberu vůbec v potaz. Chtěl bych vyzdvihnout bojovnost každého z kluků, kteří odvedli maximální výkon jak v zádu stoper Honza Švestka (Duklička) a spol., tak gólmanský bůh Petr Švanda (Švaňďák) a hráli jako tým. Zasloužené 3 body a příští víkend se snad výhra zopakuje.

Ondřej Petr (Ultras /Redaktor/Trenér U9,U8/Hráč „B“ týmu (zraněný)).