Čtvrté mistrovské utkání Mladších žáků

Podruhé za sebou jsme vyjeli k mistrovskému utkání na venkovní hřiště. Tentokrát v sobotu 28.4. jsme od 10h nastoupili v Průhonicích. Za krásného počasí nás na krásném trávníku čekalo trochu užší hřiště.
V týdnu před zápasem jsem se dozvěděl, že za nás ve zbývajících utkáních jarní části již nebude nastupovat Sam Rýdl,  který bude o sobotách dávat přednost tenisové kariéře. To mi opravdu zamrzelo, neboť Sam byl na hřišti znát a ve středu hřiště plnil důležitou úlohu. Přeji tedy mnoho úspěchů v tenisových utkáních, třeba nás Sam jednou bude reprezentovat v Davis Cupu.
Také s Markem Pavlasem nemohu pro nadcházející 2 utkání počítat. Marek pro změnu pro tyto víkendy vyměnil fotbal za Taekwondo. Take u Marka mně to velmi mrzí, neboť v posledních trénincích Mára prokazoval dobrou formu a zdálo se mi, že jde fotbalově nahoru.
A teď k zápasu. Nominaci si vysloužil Tadeáš Mikš ze starší přípravky a v tomto utkání za nás nastoupil poprvé. Do středu zálohy se tedy přesunul Matěj Mašek a na hrotu operoval Denis Kouba a po týdenní pauze také Dan Obraz. Utkání jsme začali dobře a ve 3. minutě nás poslal do vedení Denis Kouba. To byla asi jediná pozitivní věc v utkání. Jinak nás Průhonice moc do šancí nepouštěli, dobře kombinovali a celkem jednoduše se dostávali do zakončení. Nám se nedařilo vůbec nic. Poločas 3:1 pro domácí. Což není úplně nehratelný výsledek, ale o poločasové přestávce jsem na našich hráčích viděl, že v nich dnes vůle na otočení zápasu není. Všichni hlavy dole, sklopené pohledy a nechuť komunikace. A druhou půli se to na hřišti také projevilo.  Útok neudržel balón, záloha kazila jednoduché přihrávky a prohrávala souboje a na obranu se valil jeden útok  za druhým. Konečný stav 8:1 pro domácí je naprosto zasloužený.
Prohrát se samozřejmě může, ale musí být v zápase alespoň viditelná snaha se o výsledek porvat a bojovnost, když už se fotbalově nedaří. V dnešním zápase nebylo vůbec nic.

4. jarní kolo:   Průhonice – Psáry 8:1 (3:1)
Branka: Denis Kouba
Nejlepší hráč: Tadeáš Mikš
Sestava: Motyčka – Pavlík, Kalousek, Kalbáč, Mikš – Kupec, Hlaváčková, M.Mašek, Hlaváček – J. Mašek, Kouba, Obraz