Do Psár opět zavítala fotbalová republiková elita ročníku 2007 JUNIOR ČEZ CUP Psáry – 2018

Do Psár opět zavítala fotbalová republiková elita ročníku 2007 JUNIOR ČEZ CUP Psáry – 2018

Dne 16.6.2018 se na hřišti Rapidu Psáry konal šestý ročník mezinárodního fotbalového turnaje. Turnaj byl uspořádán pro hráče ročníku narození 2007 a mladší.

Můžeme bez nadsázky říci, že tak kvalitně obsazený turnaj je v celé fotbalové sezoně unikátní. Každý rok můžeme sledovat fotbalový vývoj tohoto ročníku a konfrontovat s místními mladíky. Tento rok se poprvé hrálo systémem 7+1, začali se pískat ofsajdy a celé hřiště se rozdělilo na dvě půlky a hrálo se 20 minut.

Abychom ukázali kvalitu obsazení turnaje, tak se nám na hřišti v Psárech sešli : SK Slavia Praha, Bohemians 1905, Viktoria Plzeň, SK Sigma Olomouc, FC Banik Ostrava, Dynamo České Budějovice, z Polska přijel WKS Ślask Wroclaw, dále z Německa SG Dynamo Dresden a obhájit prvenství přijel z Chorvatska Hajduk Split a na všechny se těšil domácí SK Rapid Psáry.

Již slavnostní zahájení turnaje se stává unikátní a jedinečnou psárskou tradicí, když před nastoupenými družstvy promluví a popřejí hodně štěstí a zdraví fotbalové legendy a Psárováci, Pavel Kuka a Luboš Kozel pod dohledem předsedy klubu Václava Nováka.

Celkově můžeme hodnotit průběh celého turnaje velmi pozitivně. Krásné počasí, profesionálně zvládnutá organizace ve všech fázích turnaje, nezapomenutelné výkony všech hráčů, skvělé a slušné fandění diváků.

Nyní pár údajů k výsledkům turnaje. Celým turnajem bez zaváhání suverénně prošel bez porážky tým SK Slavie Praha, za nimi skončil tým FC Baník Ostrava. Musíme zmínit, že náš tým SK Rapid Psáry, který po celý turnaj předváděl pohledný výkon a kromě zápasu se Slavií, vždy statečně bojoval o body v každém utkání a některé ligové mančafty o body připravil a nakonec po penaltovém rozstřelu smolně skončil na 10. místě. Přesné výsledky je možno shlédnout na stránkách Rapidu Psáry, který výsledky přenášel online.

Na závěr chceme poděkovat našim sponzorům a to jmenovitě Topforex, Skupině ČEZ, Obecnímu úřadu Psáry, panu Adámkovi z Laguny za poskytnutí šaten a uvaření výborných obědů pro hráče, pitný režim zajistila restaurace Na hřišti. Nesmím zapomenout na výbor Rapidu Psáry a partu dobrovolníků, trenérů, fanoušků a rodičů našich fotbalistů kolem Radka Baxy a Ladislava Zeithamla.

Celý den akci provázel svým slovem fotbalový internacionál a fotbalový televizní expert Josef Němec, kterému asistovala psárská legenda Josef Vaverka.

Již šestý rok se nám podařilo uspořádat nejkvalitnější fotbalový turnaj mladých nadějí ročníku 2007. Věřím, že takovéto akce přispívají k zviditelnění naší obce. Představte si, že i v Hajduku, Dráždanech a Krakově vědí kde leží Psáry, jaký se tam hraje špičkový fotbal a jací jsou tam přátelští fandové.

Michal Kroupa, ředitel turnaje