Dorost: Bojovnost především – Chotýšany/Bílkovice : Psáry/Vestec (3:2)

Minulý týden se zápas s Jankovem podařil, ale vzhledem ke zranění hráče Jankova nebudu zveřejňovat výsledek ani report z utkání. Přejeme brzké uzdravení a spoustu sil do dalších bojů.

V neděli ráno Michalovi Baloušovi (Trenér dorostu) vypadl kolega trenér z Vestce a tak mě Michal poprosil, abych s ním jel na zápas. Bylo to tip top, jelikož odpoledne se hrálo derby (Tribuna sever).

Autobus přijel s 15 minutovým zpožděním, a aby toho nebylo málo, tak trefil ve Vestci lampu, takže kluci jeli rezervním autobusem do Chotýšan a převlékat se museli za jízdy. Jel jsem vysokou rychlostí, abych zařídil vše potřebné pro kluky (Michale všechny pokuty Ti jdou do schránky) a ti mohli jen začít hrát. Kluci dorazili 15 minut před výkopem tak se naštěstí nic nestalo.

1.poločas

První poločas byl velice vyrovnaným zápasem, kde nedominoval ani jeden tým. Naši kluci měli sice navrch, ale nedokázali dlouho zakončit. Ve 30. minutě se Jirka Barták protáhl po lajně a nahrál Hervimu, který zakončil na druhou stranu branky.(1:0) Náskok netrval dlouho a o 7 minut později domácí vyrovnali na 1:1. Do konce půle se toho moc nestalo a výsledek zůstal nerozhodný. V kabině jsme si řekli, že na ně máme, ale že nehrajeme svůj fotbal, a že když ho budeme hrát, dokážeme je porazit. Nálada panovala celkem poklidná a veselá.

2.poločas

Do druhého poločasu kluci nastoupili od začátku s bojovným nasazením a to se také vyplatilo, protože 5 minut od hvizdu sudího vstřelil branku Pepa Ptáček a upravil skóre na 2:1. Kluci byli vyšťavení a dali do toho všechno, makali a neměli už žádnou sílu, což se bohužel ukázalo na Jiříkovi Bartákovi, který svojí chybou způsobil vyrovnání na 2:2 , ale nemůžeme mu nic vyčítat jelikož zapříčinil první gól našich kluků . Kluci se nevzdávali a bojovali dál. Tlak byl na obou stranách a pak přišlo to osudové, co rozhodlo zápas. Jsou 2 varianty. Jednou je, že všechny 3 ofsajdy byly a Hervi si to jen nepohlídal. Ta druhá je, že domácí chtěli udělat vše proto, aby jejich kluci vyhráli a gól na 3:2 padl po faulu na kapitána Davida, který ležel na zemi, a tím pádem kluci byli  oslabení v obraně. Rozhodčímu to nezazlívám, protože když jsem viděl domácí, jak zdržovali, váleli se, nadávali a hráli tak, jak to u nás ve Psárech kluky neučíme, tak se nechal strhnout atmosférou a omlouval se mi po zápase, že těch soubojů tam bylo více a že si toho nevšiml. Jsem zklamaný, protože tohle se snažíme z fotbalu vymýtit a jak to máme ty kluky naučit, když jsou tady lidi, co neunáší, že je poráží Psáry? Jsem zklamaný, ale zápas hodnotím kladně. Kluci hráli fotbal a jednou se jim to vrátí jen v dobrém. Díky kluci, parádně odmakaný zápas!