Dorost: Rozhodčí nezvládl utkání, ale i přesto máme tři body Psáry/Vestec – Čerčany 6:3

Nedělní ráno ve znamení typického nedělního fotbalového dopoledního utkání.

Ráno mi volá Hervi, jestli nepojedu na dorost, že kluci potřebují mojí morální podporu a evidentně jsem získal funkci štístka i přes nepříznivý výsledek z minulého utkání. S bolestí u srdce jsem ho odmítl, jenže o pár desítek minut později mi volal Zdeněk Balouš (táta trenéra dorostu), kam jsem dal jehly, které jsem měl přivést už v pátek. Ano… Díky té mojí děravé palici jsem sedl do auta, nechal doma vše, co jsem měl rozdělané a jel na dorost. Přeci kluky nenechám ve štychu… Nafouklé balony jsou holt nafouklé balony. Přijel jsem doslova a do písmene za 10 minut 12, jelikož kluci už nastupovali a opět se střetli s týmem, který měl urostlé chlapy, kteří vypadali tak o 15 let starší. S tímto musíme něco udělat! J

1.poločas

Od začátku měli naši dorostenci milion šancí, které mohly skončit gólem, jenže prokletí zvané „nedávámé góla téměř do prázdné brány“ provází dorost již od počátku sezóny. Naštěstí se kluci zmátořili, a po barcelonské rozehře na středu hřiště Hervi (vypadá to, jak kdybych byl do něj zamilovanej, ale tomu klukovi to poslední dobou fakt dobře kope) přihrál pod sebe na vápno Adamovi Sudíkovi a ten do prázdné brány s přehledem zakončil (1:O). Dlouho netrvalo a přišla první menší chybka kdy „Síla“ s „Xavim“ podskočili balon a vyrovnání bylo na světě (1:1). Aby toho nebylo málo, tak ještě do poločasu přišla další chybička. Tentokrát David Ženatý ztratil balón na pravé straně a soupeř nekompromisně potrestal (1:2). Tohle skóre se nelíbilo Hervimu a ještě do půle se rozhodl s tím něco udělat. Vzal kulatý nesmysl pod své křídla, obešel 2 hráče a zakončil na do poločasu konečných (2:2).

2.poločas

Do druhého poločasu přišel tým s cílem zápas vyhrát i přes nepřízeň rozhodčího, který z fotbalu udělal totální galimatyáš a pískal špatně na obě strany. K tomu se ještě vrátíme později.

60´- Síla (David Silovský) vystřelil snad z dobrých 30 metrů, kdy to spíše vypadalo, že bude centrovat a myslel si to i gólman a míč mu zaplaval za záda (3:2).

64´- To je ten okamžik jak jsem avizoval. Zápas byl vyhrocený a dost nebezpečný hlavně pro domácí tým. „Sudík“ šel mezi 3 hráče Čerčan, skřípli ho a Adam zůstal ležet na zemi. Střet nevypadal vůbec hezky a gól z trestňáku, který jsem neviděl, jelikož zdraví kluků je vždy na prvním místě, ale určitě byl krásný a Herviho klasicky chválím. J (Adam je již v pořádku (4:2)).

70´ – Opět bravurní hvizd rozhodčího. Vojta (Brankář) chytil balón před čárou, hráč Čerčan ho odstrčil do brány a rozhodčí uznal gól. V tu chvíli to ve mně už opravdu vřelo, ale stále jsem se udržel a rozhodčího jsem se snažil nečastovat sprostými nadávkami, nýbrž podpořit kluky aby zápas udrželi a vyhráli ve zdraví a s oběma končetinami, které potřebují ke kopání do míče (4:3).

87´- V zápiskách mám od Michala Sílův odkop, ale musíme mu trošku nekřivdit a dělejme, že to tak myslel. Poslal míč za obranu a rychlomyš Hervi stihl balon i když vybíhal snad ještě z hospody a samostatný nájezd proměnil (6:3).

88´- Poslední hřebíček do rakve Čerčan byla Davidova sražená střela, která se po skrumáži z rohového kopu odrazila k Pepovi Ptáčkovi a ten z otočky zakončil a završil výhru Psár (6:3).

Tenhle zápas byl pro mě nejdůležitější zápas sezóny, jelikož kluci dokázali s grácií porazit 12 hráčů na hřišti. Přišlo mi to trochu jako každý zápas proti Plzni v lize. Děkuji za zážitek, který jste mi umožnili a pokračujte v tom, co děláte! Máme nejlepší dorost široko daleko!