Dorost: Vyšlápli jsme si na prvního – Úročnice 8:3

V brzkých sobotních hodinách se dostavil na zápas dorostu okresního přeboru Benešov hostující tým TJ Úročnice Benešov s jasným úkolem. Přejet v tu dobu ještě tým posazený na posledních příčkách – SK Rapid Psáry.

Už z prvního pohledu bylo vidět, že v Úročnici jsou kluci dobře živení a kdybych nevěděl, že je to dorost tak řeknu, že poslali “A” tým. Do naší malebné vesničky přijel tým, co posilovnou a syrovým masem dozajista nešetří.

Domácí fanoušci byli skeptičtí a někteří dokonce chtěli hodit ručník do ringu, i když to není box, ale můj optimismus stále přesahoval a uklidňoval jsem místní obyvatele, že můžou být v pohodě, že se chopím praporku a po mých předešlých zkušenostech s máváním, kdy v “Béčku” tvrdí, že je to jediná pozice která mi opravdu jde(podle mě kecají)a přinesu tak klukům morální podporu a štěstí jako víkend zpátky starším žákům. (Jestli si dobře pamatuji tak vyhráli asi 8:0)

Náš dorost byl sestavený opravdu v plné síle a trenéři říkali, že v takové sestavě se ještě nesešli.

1. Poločas

Ještě se kluci ani nestačili pomalu rozkoukat a v 6. minutě přihrál Kuba Kravčík míč na  Ondru Adámka a ten nekompromisně prostřelil brankáře hostujících. (1:0)

Sebevědomí bylo podpořené kvalitní dávkou šancí, střel a samostatných průniků po lajně nezastavitelného Herviho (Tomáš Hervert) a kluci chtěli přidat další góly. To se bohužel nepovedlo a hosté vyrovnali. (1:1).

Naše borce to ale nezlomilo, ba naopak se začali více snažit, hru uklidnili a snažili se zpřesnit přihrávky a zakončovat mezi 3 tyče. Hned 5 minut po vyrovnávací brance se kvalita na míči projevila a po odraženém balonu od tuším Herviho se dostal míč ke Kubovi Kravčíkovi a ten se jakříkajíc ve fotbalovém slangu zeptal :”Pojď sem kam jdeš” a zvýšil  na 2:1.

Kuba si asi řekl, že bude sběratelem šancí co končí gólem a ve 27. minutě po zpětné přihrávce na vápno od Ondry Adámka zvýšil skóre již o 2 branky utaženou “placírkou” k tyči.(3:1)

Jenže hosté se stále ne a ne vzdát a rozhodli se, že to našim mladým Psárským “puškám” nedají zadarmo a o 3 minuty později snížili na 3:2.

S tím se samozřejmě nedokázali srovnat domácí a do poločasu chtěli a hlavně potřebovali přidat ještě nějakou branku, aby se šlo do kabin s větší pohodou.

Jak se chtělo tak se stalo. Hervi využil své rychlosti a krásné přihrávky od Ulaše (Gündüz Ali Ulaz), odcentroval na volného Ondru Adámka a ten upevnil dvougólový rozdíl branek do poločasové přestávky. (4:2)

Posledních 10 minut prvního poločasu se spálilo spousty šancí a hosté byli značně frustrovaní kdy rozdávali leč třeba nechtěně lokty všude kolem a odnesl to David Silovský kterému přistál loket pod oko a tak dohrával trochu lajcky řečeno “Na Žižku” posledních 8 minut, ale ustál to a do druhé půle se zotavil.

Pomezní (já) neměl moc práce jelikož stoperská dvojice Gündüz Ata Anil s Davidem Mačkem si průniky za obranou linii pohlídali. Do kabin se šlo s 2 gólovým mankem hostí. (4:2)

2. poločas.

Hosté jestli chtěli aspoň něco, tak upravit výsledek, protože prohrát s tehdy předposledními Psáry se jim nechtělo, jenže to by nesměl být ten den na hřišti Ondra Adámek, kterému nestačilo  dát 2 branky za zápas a chtěl předběhnout Kubu a tak v 57.minutě po kombinaci, kterou neznají snad ani v Barceloně, přihrával Hervi Ondrovi a ten svým 3. gólem zvýšil stav utkání na 5:2.

A pořád ten kluk jeden šikovná neměl dost, akce byla téměř podobná, kdy si to kluci ťukali na jeden dotek a opět to skončilo u dvojice co si rozumí, jak na trávníku, tak mimo něj, a Herviho pas Ondra zužitkoval na 6:2.

Ani Ulaš nechtěl být pozadu. V 66.minutě po nahrávce opět od Herviho, který tento zápas připravil snad všechno co připravit šlo, tvrdou ránou překvapil brankáře (7:2).

Jako třešničku na dortu (pro nás fotbalové fajnšmekry) měl Ondra Adámek, který dostal balon od Pepy Ptáčka a byl 1 vs 1 na brankáře hostí. Udělal kličku a už měl před sebou jen prázdnou branku. Celou dobu byl stíhán obráncem hostí a stejně jako brankáře i jeho vykoupal a vstřelil 8.gól.

Zoufalá snaha návštěvy z Úročnice ještě přinesla jedinou branku na konečných 8:3 pro domácí. Úsměvný moment nastal, když 5 minut před koncem utkání zahlásil klučina od hostů: “Pojďme, vyrovnáme.” se ztrátou 5 gólů.

Kluci předvedli brilantní výkon a myslím, že když budou hrát stejně, jako teď s prvním týmem tabulky, který o parník přejeli 8:3, tak se můžou na konci sezony umístit na prvních příčkách tabulky.

Nádherný fotbal plný gólů, emocí a radosti ze sobotního nudného dopoledne udělal sobotní úspěšné dopoledne. Dobrá práce kluci a držím palce do dalších zápasů!

Ondřej Petr (Redaktor/Trenér U8,U9/Hráč “B”týmu)