You are currently viewing Mládež: Vyvádění „A“ týmu na mistrovském utkání Slavia : Zlín

Mládež: Vyvádění „A“ týmu na mistrovském utkání Slavia : Zlín

Magické datum 11.11.2018 přineslo nevšední zážitek pro celou vesnici, a to moment, který se jen tak někomu nepoštěstí. Dvaadvacet mladých talentovaných fotbalistů z kategorií – školička, mladší přípravka, starší přípravka a mladší žáci vyváděli na stadion k mistrovskému utkání 1.Fortuna ligy týmy SK Slavia Praha a FC Fastav Zlín. Přípravy probíhaly pár měsíců dopředu od seznamu lidí až po výběr kluků, přičemž se mohlo na stadion podívat 22 kluků ze stovky nadšených mladých „čutálistů“ našeho klubu.

Pro kluky to byl velký den, na který se těšili jak děti, tak rodiče, ale především trenéři, kteří měli možnost dosáhnout doposud na své maximum. Pro mně, jakožto dlouholetého Slávistu, to bylo něco jako předčasný dárek k Vánocům.

Snažil jsem se pro to udělat maximum, a když jsem byl ve středu na zápase Plzně s Realem Madrid a viděl tam Šárku Pekovou, tak mě napadlo jí napsat o tomto velkém dni. Nedoufal jsem, že by známá youtuberka vůbec reagovala na přání nějakého týpka ze Psár, ale kdo nic nedělá, nic nezkazí a já zkusil své štěstí a oslovil jí. Šárka je úžasná moderátorka a možná i jedna z lidí, díky kterým jsem se pustil do amatérské novinařiny vesnické úrovně. Jelikož na vyvádění šlo i pár Sparťanů napadlo mě, že by Šárka mohla udělat rozhovor s jedním z nich, že by to mohla být legrace. Domlouvali jsme to pár dní a nakonec ve spěchu na poslední chvíli, se rozhovor udělal. Šárko obrovské díky a jednou Ti za to kluci koupí třeba vilu na Miami.

 

Zdroj: Šárka Peková, youtube.com
 

Na Slavii se vypravil autobus početné skupinky rodičů a dětí spolu s trenéry, ve stylu  „Účastníci zájezdu“ Karel a Karel (Michal Kroupa, Václav Novák) se postarali o hladkou přepravu. V autobuse panovala skvělá atmosféra a nikdo si nedokázal představit, co se vůbec bude dít.

Dorazili jsme na stadion a do kordónu jsme vyslali Mílu Dlabolu a.k.a vrchní kameraman a Janču Chvapilovou jakožto vrchní dozor na převléknutí do dresů. Trenéři školičky zvládli přípravu bravurně a nástup se obešel bez jakýchkoliv problémů. Chtěl bych trochu zhanit přenos O2 TV, kteří absolutně nezvládli natočení nástupu. Vzkaz pro Vás, když už za to lidi platí takové peníze, tak by to mohlo mít nějakou úroveň.

Po vyvádění si kluci sedli na tribuny a celý zápas provázelo špičkování dvou táborů pražských rivalů v čele s Jirkou Olmerem (táta naší celebrity z rozhovoru) a zápas si dle mých postřehů užili snad všichni. Fandilo se, nadávalo se, hecovalo se a vsázelo se. Konkrétně mě stála sázka balíček pokémonů jelikož jsem se s mladým Jirkou vsadil, že dá Slavia gól z rohu. Kupodivu to gólem neskončilo.

Největší poděkování patří klubu SK Slavia Praha, který díky projektu partnerských klubů zrealizoval tento velký okamžik a dokázal vykouzlit na tváři úsměv všem přítomným. Je vidět, že to děláte od srdce a pro lidi.

Ondřej Petr(Reportér/Trenér U9,U8)