Novou sezonu jsme zahájili remízou ve Zlatníkách

Úvodní zápas sezony jsme zahájili v nejbližší destinaci soutěže, v sousedních Zlatníkách. Přes velkou absenci hráčů, kteří jsou ještě na dovolené, někteří jsou nemocní a jeden si odpykává trest za vyloučení v minulé sezoně, jsme nastoupili k utkání s odhodláním uspět na hřišti fotbalového a silově vyspělého družstva. Jarní výsledek 5:1 pro Zlatníky hovořil jasně. Vstup do utkání se nám vydařil, a vytvořili si dvě šance. Škoda, že jsme nedokázali ani jednu proměnit. V 9 minutě jsme po individuální chybě obdrželi branku, kdy Robin nedokázal doskočit nakopnutý míč a útočník soupeře přehodil našeho brankaře. Tím se Zlatníky dostaly do sedla a převzali otěže zápasu do svých rukou. Přesto jsme si ještě v prvním poločase vytvořili několik šancí, ze kterých nás musí nejvíce mrzet nevyřešená situace 4 na 2, z takového přečíslení prostě musí padnout branka! O přestávce jsme si pár věcí vyříkali a až na pár výjimek jsme ve druhém poločase dominovali. Vše začalo v 50 minutě, kdy se ze stopera vysunul Robin, narazil si s novou posilou Dominikem, nebojácně šel do vápna soupeře, kde byl faulován. K penaltě se postavil Vojta Kříž, další „staronová“ posila, a nekompromisně proměnil. Domácí znervózněli a začali hrát fotbal nakopávaných míčů na útočníky. To nám vyhovovalo, protože dvojice stoperů Robin s Radkem bez problémů míče odebírali a rozehrávali na volné záložníky. Vytvořili jsme si další šance, ale bohužel jsme žádnou nedokázali proměnit a to i díky vynikajícímu brankaři soupeře. Vzhledem k průběhu hry, kdy domácí dominovali v prvním poločase a my ve druhém, můžeme být s bodem spokojeni. Musím nakonec vyzdvihnout kvalitní hru celého týmu zejména ve druhém poločase,  a jednotlivce Pavla Otrubu, který bravurně zvládl roli defenzivního záložníka, Petra Kavky co by brankaře a o stoperské dvojici jsem již psal. Příště přivítáme na domácím hřišti Dolní Břežany.

Branky: 50‘ Vojta Kříž (p)
ŽK: Vondra Martin, Keller Antonín