Právě si prohlížíte Oslava 90 let založení fotbalového klubu SK Rapid Psáry

Oslava 90 let založení fotbalového klubu SK Rapid Psáry

Nádherné slunné počasí v sobotu 14. srpna bylo předzvěstí báječného průběhu oslav významného výročí založení SK Rapid Psáry. Samotné přípravy začaly již několik týdnů předem, aby se udělalo maximum pro zdárný průběh celé akce. Počítali jsme s účastí většího počtu návštěvníků, proto hospůdka Na hřišti zajistila ještě dva venkovní stánky s občerstvením a rozšířil se počet míst k sezení. Nechyběla ani kvalitní reprodukovaná hudba ze zapůjčené ozvučovací sestavy, kterou zajistil Marcel Skřivan. Příprava se vyplatila, protože dorazilo hodně návštěvníků, což podtrhlo atraktivitu a význam celé této akce.

Ve 13 hodin vše odstartovalo přátelským utkáním našich žáků proti týmům Union Vršovice a Slavia Praha a bylo se na co dívat. Tady je budoucnost našeho fotbalu. Velký dík za to patří všem trenérům, asistentům, dobrovolníkům a výboru fotbalového Rapidu, kteří se podílejí na rozvoji tohoto krásného sportu na všech stupních od minipřípravky až po dospělé.

Okolo 15 hodiny předvedly svoje fotbalové umění a velký zápal do boje starší přípravky, a to jak ze Psár, tak z ostatních pozvaných týmů. Od čtvrté odpolední hodiny začaly pro dobrou pohodu hrát heligonky pod vedením Pavla Otruby. To jen umocnilo nádhernou atmosféru tohoto významného dne. 

rapid-90let-0819Zlatým hřebem oslav pak bylo přátelské utkání hráčů Psáry A proti týmu bývalých fotbalových reprezentantů sestaveného z části hráčů reprezentačního výběru EURO 96 a části dalších známých fotbalových tváří. Sešly se hvězdy našeho fotbalu, aby s námi oslavily významné výročí. Přijel dokonce i Pavel Nedvěd, který i přes svoji velkou pracovní vytíženost v  klubu Juventus Turín přijal pozvání od svého dlouholetého kamaráda Pavla Kuky. Diváci zde mohli vidět, vedle již zmíněných hráčů Pavla Nedvěda a Pavla Kuky, také Poborského, Radu, Suchopárka, Bejbla, Šmicra, Kollera, Bergera, Látala, Kadlece, Ujfalušiho, Kozla, Koubu, Maiera, Němce, Kubíka, Černého, Horňáka a bývalého trenéra Uhrína.

Hráči obou mužstev nastoupili ke středovému kruhu hřiště a začala hrát česká národní hymna, tak jak byli naši fotbaloví reprezentanti zvyklí. Všem zúčastněným fotbalovým reprezentantům patří velký dík za to, že přijali naše pozvání, a to bez nároku na honorář! Díky i za vstřícnost a trpělivost při společném focení se všemi fotbalovými fanoušky.

Milým překvapením byla i přítomnost jednoho z našich skvělých sportovních moderátorů Jaromíra Bosáka, který se hned ujal moderování zápasu. Tady se ukázala jeho profesionální moderátorská rutina a ohromný přehled a znalosti nejen českého fotbalu. Dalším milým hostem, který přijal naše pozvání, byl předseda OFS Praha–západ Jan Rajnoch.

Obě mužstva předváděla nádherný fotbal, bylo se prostě na co dívat. Krásný zážitek pro všechny příznivce fotbalu. Zápas nakonec skončil nerozhodně 3:3, jenže tady nešlo o výsledek, ale o oslavu tohoto krásného sportu.

rapid-90let-0790Oslava 90 let SK Rapid Psáry však měla také ještě charitativní účel. Z výtěžku za vstupné byly předány peněžní dary občanům z naší obce, kteří pomoc od nás potřebují. Za přítomnosti zástupců naší obce, starosty pana Mgr. Milana Váchy a místostarostky paní Vlasty Málkové, byly předány šeky v hodnotě 50 000 Kč Márovi a Klárce a 50 000 Kč Agátce. Děkujeme všem, kteří se zaplacením vstupného na tomto alespoň částečně podíleli.

Václav Novák, předseda SK Rapid Psáry