Výsledky prvních dvou jarních kol Mladších žáků

Tak nám začala jarní část mistrovské soutěže Okresního přeboru Mladších žáků. Do jarní části vstupuje náš kádr bez oslabení, v zimě nás posílil Max Kupec z Hájů a v týdnu před druhým
mistrákem také Dan Obraz z Motorletu, který se k nám přišel rozehrát po zranění. Oběma hráčům přejeme aby se jim u nás dařilo a fotbal je v Psárech bavil.

K prvnímu zápasu jsme vyjeli do Vestce 8. dubna. A výjezd to moc povedený nebyl. V prvním poločase jsme se nedokázali vyrovnat s důrazem domácích, kazili jsme jednoduché přihrávky a i když jsme se dostali do vedení po brance Denise Kouby, prohráli jsme poločas 3:1.  A to ještě soupeř plno šancí zahodil.
Druhý poločas už byl o něčem jiném. Kluci zlepšili práci s míčem, soustředili se na přesnost a začali i lépe kombinovat. Na začátku druhého poločasu jsme sice inkasovali čtvrtý gól, ale více obrana a hlavně skvělý Matěj Motyčka v brance, soupeři nedovolila. Bohužel naše dvě branky přišli až v závěru a přes velký tlak se nám již vyrovnat nepodařilo. Takže druhá prohra v soutěži. Nutno dodat, že asi zasloužená.
1. jarní kolo:   Vestec – Psáry 4:3 (3:1)
Branky: Denis Kouba 2, Matěj Mašek 1
Nejlepší hráč: Matěj Motyčka

Druhý zápas jsme odehráli doma v Psárech v sobotu 14.4., kdy jsme doma přivítali tým Jílové/Dolní Jirčany. Do sestavy se vrátili Marek Pavlas, Sam Rýdl a první soutěžní start si připsal Dan Obraz. A tentokrát to byl od nás úplně jiný výkon. Za krásného počasí se klukům dařilo kombinovat, nekazili a bylo vidět, že je utkání baví. Soupeř se k naší brance dostával prakticky pouze pomocí dlouhých nákopů, zato naše útočné akce končily skoro vždy ohrožením soupeřovi branky. Poločas skončil 3:0, což pro soupeře bylo ještě milosrdné, neboť především Matěj Mašek spálil sám snad 8 šancí.
Druhá půle byla snad ještě lepší a soupeřovu brankáři jsme nedali vydechnout. Počet našich branek se nakonec zastavil na čísle 9. První mistrovskou branku vstřelil Max Kupec, ale nejvíce se střelecky dařilo naší nové posile – Danu Obrazovi, který vsítil branky tři. Moc gratulujeme, hoši. Jedinou menší kaňkou v utkání bylo, že se nám nepodařilo udržet pro Matěje Motyčku čisté konto, když jediný gól utkání vstřelil soupeř v poslední minutě. Předvedená hra byla tentokrát výborná a hráči výkonem pobavili sebe i fandící rodiče.
2. jarní kolo: Psáry – Jílové/Dolní Jirčany 9:1 (3:0)
Branky: Dan Obraz 3, Denis Kouba 2, Matěj Mašek 2, Max Kupec a Marek Pavlas 1
Nejlepší hráč: Dan Obraz