Zimní příprava fotbalové mládeže Rapidu Psáry začala

Zimní příprava mladých fotbalistů Rapidu Psáry začala 8.ledna. Mladí fotbalisté se připravují kombinovaně v Jílovém u Prahy a tělocvičně v Laguně Psáry, kde nás čekalo na začátku roku nemilé překvapení v podobě zrušení pondělní sportovní akademie, kterou jsme museli odvolat. Začneme trénovat opět až od března venku.

Musím se omluvit rodičům a hlavně dětem, že jsme jim dali vědět až v neděli večer, ale my jsme se tuto nepříjemnou zprávu dozvěděli oklikou také až v neděli večer.

Jinak nás začátkem nového roku zastihly jen příjemné a pozitivní zprávy.

Mini přípravka začíná hrát své první halové turnaje a jejich trenér Míla Dlabola po úspěšném zvládnutí trenérské C licence začal studovat B licenci. Tenhle tým se začíná formovat, v týmu je hodně šikovných kluků a jeden hráč je v hledáčku našeho partnerského klubu Slavie Praha.

Mladší přípravka pod vedením Dana Chvátala najela na vítěznou vlnu. Informace o lednové vítězné vlně Psárováků přineseme v příštím vydání Psárského zpravodaje. Trenéři udělali s klukama veliký kus práce a doufáme, že kvalitu potvrdí v jarních mistrovských utkáních a ještě se porvou o první místo.

Starší přípravka se připravuje pod dohledem trenérů vedených Jakubem Kalbáčem. Podzimní část skončili v mistrovské tabulce na prvním místě. Hráči této kategorie hrají mistrovské zápasy na dvou hřištích díky příchodům hráčů z Jirčan. Jsem velice potěšený reakcí rodičů příchozích hráčů, kteří si velice pochvalují tréninkový a zápasový přístup.

Mladší žáci, které vede Jaroslav Šimek a kteří také vedou svoji soutěž, v zimně absolvují zimní ligu Motorletu, kde se potkávají se žákovskými týmy, které hrají ligu a krajskou soutěž a vedou si velmi dobře. Mají už skalpy. kromě jiných pražských týmů, Admiry a Vyšehradu (partnerský tým Jirčan). V týmu máme hodně postaršených hráčů ročníku 2007.

Starší žáci, na které dohlíží Jan Zeithaml,  bojují statečně s velkým hřištěm ve své soutěži. Cíl této kategorie je připravit kluky na dorosteneckou soutěž, kterou chceme příští sezonu začít hrát. Dorostenecký tým příští sezonu povede Zdeněk Balouš, který se vrací k trénování psárské mládeže jako čerstvý držitel trenérské licence B, kterou kromě něho u mládeže mají Jarda Šimek, šéftrenér a trenérský metodik Jirka Strnad.

Kromě péče o mládež v Rapidu, řešíme pod dohledem Pavla Kuky, přestavbu hospody (tankové pivo) a úpravu a zkulturnění toalet. Dále máme v plánu výstavbu kabin a zázemí pro mládež ( hostující týmy by se nemuseli převlíkat v hasičárně). A věříme v podporu obce ve výstavbě hřiště s umělou trávou, která je důležitá pro trénink týmů v zimních měsících.

Největší  radost nám dělá hřiště plné dětí, které svůj volný čas tráví pohybem a ne zahálkou po obci nebo u PC. Dále rádi v obci plníme kulturní a společenskou funkci, tzn. že aktivně pořádáme a účastníme se různých akcí, jako je masopust, dětský den, Mc Donalds Cup atd a turnaj juniorů ČEZ CUP v Psárech, který je vyvrcholením celého roku při mezinárodní účasti.

Napsal:      Michal Kroupa