You are currently viewing Zimní příprava fotbalové mládeže Rapidu Psáry začala

Zimní příprava fotbalové mládeže Rapidu Psáry začala

Zimní příprava mladých fotbalistů Rapidu Psáry začala 8.ledna. Mladí fotbalisté se připravují kombinovaně v Jílovém u Prahy a tělocvičně v Laguně Psáry, kde nás čekalo na začátku roku nemilé překvapení v podobě zrušení pondělní sportovní akademie, kterou jsme museli odvolat. Začneme trénovat opět až od března venku.

Musím se omluvit rodičům a hlavně dětem, že jsme jim dali vědět až v neděli večer, ale my jsme se tuto nepříjemnou zprávu dozvěděli oklikou také až v neděli večer.

Jinak nás začátkem nového roku zastihly jen příjemné a pozitivní zprávy.

Mini přípravka začíná hrát své první halové turnaje a jejich trenér Míla Dlabola po úspěšném zvládnutí trenérské C licence začal studovat B licenci. Tenhle tým se začíná formovat, v týmu je hodně šikovných kluků a jeden hráč je v hledáčku našeho partnerského klubu Slavie Praha.

Mladší přípravka pod vedením Dana Chvátala najela na vítěznou vlnu. Informace o lednové vítězné vlně Psárováků přineseme v příštím vydání Psárského zpravodaje. Trenéři udělali s klukama veliký kus práce a doufáme, že kvalitu potvrdí v jarních mistrovských utkáních a ještě se porvou o první místo.

Starší přípravka se připravuje pod dohledem trenérů vedených Jakubem Kalbáčem. Podzimní část skončili v mistrovské tabulce na prvním místě. Hráči této kategorie hrají mistrovské zápasy na dvou hřištích díky příchodům hráčů z Jirčan. Jsem velice potěšený reakcí rodičů příchozích hráčů, kteří si velice pochvalují tréninkový a zápasový přístup.

Mladší žáci, které vede Jaroslav Šimek a kteří také vedou svoji soutěž, v zimně absolvují zimní ligu Motorletu, kde se potkávají se žákovskými týmy, které hrají ligu a krajskou soutěž a vedou si velmi dobře. Mají už skalpy. kromě jiných pražských týmů, Admiry a Vyšehradu (partnerský tým Jirčan). V týmu máme hodně postaršených hráčů ročníku 2007.

Starší žáci, na které dohlíží Jan Zeithaml,  bojují statečně s velkým hřištěm ve své soutěži. Cíl této kategorie je připravit kluky na dorosteneckou soutěž, kterou chceme příští sezonu začít hrát. Dorostenecký tým příští sezonu povede Zdeněk Balouš, který se vrací k trénování psárské mládeže jako čerstvý držitel trenérské licence B, kterou kromě něho u mládeže mají Jarda Šimek, šéftrenér a trenérský metodik Jirka Strnad.

Kromě péče o mládež v Rapidu, řešíme pod dohledem Pavla Kuky, přestavbu hospody (tankové pivo) a úpravu a zkulturnění toalet. Dále máme v plánu výstavbu kabin a zázemí pro mládež ( hostující týmy by se nemuseli převlíkat v hasičárně). A věříme v podporu obce ve výstavbě hřiště s umělou trávou, která je důležitá pro trénink týmů v zimních měsících.

Největší  radost nám dělá hřiště plné dětí, které svůj volný čas tráví pohybem a ne zahálkou po obci nebo u PC. Dále rádi v obci plníme kulturní a společenskou funkci, tzn. že aktivně pořádáme a účastníme se různých akcí, jako je masopust, dětský den, Mc Donalds Cup atd a turnaj juniorů ČEZ CUP v Psárech, který je vyvrcholením celého roku při mezinárodní účasti.

Napsal:      Michal Kroupa