Na podzim v Mělníku prohráli těsně 0:1, ale domácí odveta se mužům fotbalových Psár povedla na jedničku. Aktuální lídr béčkové skupiny krajské I. A třídy totiž v sobotu odpoledne před svými fanoušky deklasoval soupeře z FK Pšovka Mělník jednoznačně 6:2, potvrdil skvělou jarní formu a upevnil si pozici vedoucího týmu tabulky i hlavního aspiranta na postup mezi elitu Středočeského kraje.

Hotovo bylo v Psárech prakticky už po prvním poločase, který domácí borci zcela opanovali a vyhráli jej 5:1. Hattrickem se za sedmadvacet minut blýskl agilně hrající kapitán Lukáš Pouček, další branky přidali dělovkou zpoza vápna Tomáš Proskočil a umístěnou ránou ke vzdálenější tyči Lukáš Kalous.

Lukáš Kalous chvíli před svým gólem do sítě Mělníka.

Ve druhém poločase se v domácích barvách prosadil už jen zbývající Jan Pek, jenž zužitkoval nařízenou penaltu po faulu na unikajícího Michaela Azilinona. Hosté v Psárech vytěžili z minima maximum. Ze dvou pološancí (po jedné v každém poločase) vstřelili dva šťastné góly. „Do zápasu jsme dobře vstoupili, brzy se ujali vedení a zápas měli pod kontrolou. Během první půle jsme přidali další branky a utkání tím rozhodli. Soupeř byl díky vývoji prvního poločasu odevzdaný a zápas se pak už víceméně jen dohrával," svěřil se třígólový Lukáš Pouček.

Lukáš Pouček (vlevo) a Michael Azilinon během gólové oslavy.

„Čekal nás soupeř, jemuž jsme po podzimním zápase na jeho hřišti měli co vracet. Měli jsme výborný vstup do zápasu a de facto už samotného začátku jsme diktovali tempo hry a vytvářeli si šance. Byli jsme jednoznačně lepším mužstvem, a o našem vítězství rozhodli už v prvním dějství," hodnotil mač trenér Rapidu Danilo Antič s tím, že ve druhém poločase se jeho tým už víceméně šetřil na středeční pohárový souboj s Rejšicemi. Ten je na programu od 17 hodin na hřišti SK Rejšice a jde v něm o postup do semifinále Poháru SKFS.

SK Rapid Psáry - FK Pšovka Mělník 6:2

Poločas: 5:1. Branky: 8., 24. a 27. Pouček, 36. Proskočil, 39. L. Kalous, 51. J. Pek z penalty - 38. Pokorný, 73. Svoboda. Rozhodčí: Brožek - Štefan, Týče. ŽK: 2:0 (68. J. Pek, 76. O. Pek). Diváci: 220. SK Rapid Psáry: Foferka - Kováč, O. Pek, Mikyska (56. Půlpán), O. Kalous, Krasnyanyk, Azilinon, L. Přeučil (56. Pospíšil), Proskočil (46. J. Pek), L. Kalous, Pouček (46. Studnička). Trenér: Danilo Antič. FK Pšovka Mělník: Matěka - Beneš, Eder (59. Svoboda), Studený, Grabmüller, Šmíd, Mihalík, Chytil, M. Havel (72. Bláha), J. Havel, Pokorný. Trenér: Jiří Kaiser.

FOTOGALERIE ze zápasu: SK Rapid Psáry - FK Pšovka Mělník 6:2 (5:1) → ZDE

Kompletní výsledky 22. kola I. A třídy Středočeského kraje (skupina B): FK Bohemia Poděbrady - Dolnobousovský SK 2:1, Fotbal Hlízov - SK Úvaly 3:1, SK Rapid Psáry - FK Pšovka Mělník 6:2, Sokol Luštěnice - Slavoj Vrdy 2:1, FK Čáslav B - FC Horky 4:1, SK Kosmonosy B - FK Slavoj Stará Boleslav 2:1, SK Polaban Nymburk - SK Rejšice 2:1, TK Slovan Lysá nad Labem - SK Slovan Poděbrady 0:3.