/FOTOGALERIE/ Vezou se na vítězné vlně. Pořád a stále. Fotbalisté Rapidu Psáry doma porazili ve víkendovém utkání 27. kola skupiny krajské I. A třídy čtrnáctý Nymburk vysoko 5:0 a jelikož Hlízov jen remizoval na půdě Slovanu Poděbrady, navýšili náskok v čele tabulky už na šest bodů. Hosté v Psárech sice bojovali, ale po červené kartě ze závěru první půle byli bez šance a domů odjížděli s nepořízenou a pořádným nášupem.

Skóre utkání otevřel už v 8. minutě střelec posledních týdnů Ihor Krasnyanyk, jenž se nejlépe zorientoval ve vápně po předchozí standardní situaci a prostřelil hostujícího gólmana Petra Plačka poprvé. Rapid i nadále diktoval tempo hry, ale Nymburk srdnatě bránil a další změnu skóre nepřipustil. Jenomže čtyři minuty před koncem prvního dějství pláchnul obraně Ihor Krasnyanyk, jehož hostující Šimon Marek zastavil jen za cenu faulu - a protože byl zrovna v roli posledního hráče, sudí Petýrek jej ocenil červenou kartou.

Ve druhé půli se hrálo pouze na jednu branku, psárští fotbalisté ovšem útočné situace řešili často velmi zbrkle. Klid na jejich kopačky dal až kapitán Lukáš Pouček, jenž v 64. minutě dělovkou z přiťuknutého přímého kopu udělal z pavoučích dětí v horním rohu branky nebohé sirotky. Domácí tým tato branka motivovala k dalším akcím, z nichž hned tři skončily gólem. Dvakrát se trefil Michael Azilinon, pátý zásah přidal Lukáš Přeučil.

„Nejdříve musím pochválit soupeře z Nymburka. Hosté chtěli hrát fotbal, což se s ohledem na naše postavení v tabulce cení. Ale produktivita byla na naší straně. Jsem moc rád, že náš tým ukázal svou kvalitu a hlavně sebevědomí. Každý svou roli plnil dle určení, všichni odvedli skvělou práci," liboval si jeden z trenérů Rapidu Psáry Lukáš Debnár. „Čeká nás teď náročné období, kde můžeme sbírat trofeje. A tomu přizpůsobíme i přípravu v tomto týdnu," připomněl další souboj na hřišti FK Bohemia Poděbrady (25. května), respektive finále Poháru Středočeského fotbalového svazu doma proti SK Poříčany (29. května od 18 hodin).

SK Rapid Psáry - SK Polaban Nymburk 5:0

Poločas: 1:0. Branky: 77. a 79. Azilinon, 8. Krasnyanyk, 64. Pouček, 81. L. Přeučil. Rozhodčí: Petýrek - Orálek, Ladislav. ŽK: 0:0. ČK: 0:1 (41. M. Šimon). Diváci: 85. Sestava SK Rapid Psáry: Foferka (79. J. Dvořák) - O. Kalous, Štancl, Kováč (79. Motyčka), Půlpán (46. O. Pek), Studnička, Proskočil, Krasnyanyk, L. Kalous (69. L. Přeučil), Pouček (75. Kellerú, Azilinon. Trenér: Danilo Antič. Sestava SK Polaban Nymburk: Plaček - M. Šimon, Kotek, Hoffmann, Krušinský (77. Hájek), Herčík, Hrdlička, Sladkovský, P. Zbořil (73. J. Šimon), D. Zbořil (73. Wiehl), Andriichuk (77. Šubrta). Trenér: Ondřej Murárik.

Kompletní výsledky 27. kola I. A třídy Středočeského kraje (skupina B): SK Slovan Poděbrady - Fotbal Hlízov 1:1, FK Slavoj Stará Boleslav - SK Úvaly 1:0, SK Rejšice - Dolnobousovský SK 4:0, TJ Slavoj Vrdy - FC Horky 3:1, Sokol Luštěnice - FK Čáslav B 2:1, FK Pšovka Mělník - FK Bohemia Poděbrady 0:2, SK Rapid Psáry - SK Polaban Nymburk 5:0, TK Slovan Lysá nad Labem - SK Kosmonosy B 2:4.