Vůbec poprvé v jarní části sezony se představili na domácí půdě, kde neprohrávají. A svou úspěšnou sérii navzdory určitým porodním bolestem prodloužili. Áčko fotbalového Rapidu Psáry přivítalo v sobotu odpoledne v rámci 20. kola svojí skupiny krajské I. A třídy Slavoj Vrdy, s nímž na podzim prohrálo 1:2. Tentokrát ale svého soupeře porazilo 2:0, když se střelecky prosadili Štěpán Studnička a Michael Azilinon.

V prvním dějství viděli diváci v psárském areálu relativně vyrovnanou podívanou. Nebezpečnější však byli domácí borci, kteří se ale ze začátku horko těžko dostávali do vyložených šancí. S přibývajícím časem přišly i brankové příležitosti, ale ani jedna bohužel neskončila gólem.

FOTOGALERIE ze zápasu: SK Rapid Psáry - TJ Slavoj Vrdy 2:0 (0:0) → ZDE

Po změně stran Rapid utahoval šrouby a branka byla na spadnutí. Stoprocentní příležitosti Azilinona, Poučka i Lukáše Kalouse ovšem zůstaly nevyužity. První gól vstřelil až v 70. minutě výborně hrající Štěpán Studnička, na jehož důležitý zásah navázal čtyři minuty před koncem výstavní ránou ze střední vzdálenosti Michael Azilinon. Takže Psáry vyhrály 2:0 a připsaly si na svůj účet již dvanáctý úspěšně zvládnutý zápas v této sezoně.

Štěpán Studnička (vlevo) v zápase proti Slavoji Vrdy

„Náš první zápas na domácím hřišti jsme chtěli zvládnout výsledkově i herně. Soupeř bohužel přijel s taktikou ukopat to za každou cenu a podle toho také vypadal první poločas, který i přes naše vyložené šance skončil bez branek. Ve druhé půli jsme začali ještě více kombinovat a dvě akce se nám podařilo dotáhnout do gólu. Naprosto zasloužená výhra, jen škoda neproměněných šancí," hodnotil psárský záložník Tomáš Proskočil.

Pojistku přidal v 86. minutě Michael Azilinon.

Psáry se díky výhře a zaváhání Hlízova na hřišti zálohy FK Čáslav vrátily (o skóre) zpět na první místo. To budou chtít udržet i po dalším utkání, které sehrají už v sobotu od 10.15 hodin na půdě Slovanu Poděbrady. Podzimní vzájemný souboj skončil na Rapidu smírně 2:2. Poděbrady tehdy vedly už o dva góly, ale Psáry pak srovnaly.

SK Rapid Psáry - TJ Slavoj Vrdy 2:0

Poločas: 0:0. Branky: 70. Studnička, 86. Azilinon. Rozhodčí: Nehasil - Kubečka, Bydlák. ŽK: 1:3 (59. Proskočil - 34. Šveřepa, 45. Vávra, 57. Petr) + Masopust (trenér hostů). Diváci: 80. Sestava SK Rapid Psáry: Foferka - Kováč, L. Kalous (67. Krasnyanyk), Keller, Štancl, O. Kalous, Půlpán (61. Přeučil), Pouček, Azilinon, Studnička, Proskočil. Trenér: Danilo Antič. Sestava TJ Slavoj Vrdy: Kopecký - Vavřina, Růžička, Šveřepa, Kapounek, Petr, Volenec, Mužatko (46. Březina, 71. Šranko), M. Vávra, Semrád, Víšek. Trenér: Roman Masopust.

Kompletní výsledky 20. kola krajské I. A třídy Středočeského kraje (skupina B): SK Polaban Nymburk - SK Úvaly 0:0, SK Kosmonosy B - Dolnobousovský SK 1:2, Sokol Luštěnice - SK Rejšice 0:0, FK Pšovka Mělník - SK Slovan Poděbrady 0:2, FK Bohemia Poděbrady - FC Horky 1:1, TK Slovan Lysá nad Labem - FK Slavoj Stará Boleslav 1:6, FK Čáslav B - Fotbal Hlízov 0:0, SK Rapid Psáry - TJ Slavoj Vrdy 2:0.