Rezervní tým SK Rapid Psáry potvrdil roli favorita i famózní formu z první poloviny letošní sezony. Na domácím trávníku v rámci 10. kola áčkové skupiny FOOTBALLTIME 9. ligy rozstřílel FC Chýně vysoko 5:1 a připsal si sedmé ročníkové vítězství. Hlavní hvězdou zápasu byl mladík Matias Mužík, který zazářil čtyřmi trefami a vystřelil se na čelo tabulky střelců.
Společný tým Rapidu Psáry a Sokole Zvole do patnácti let si i nadále drží stoprocentní bilanci v okresním přeboru (SPORTIQ 8. liga starších žáků). V dalším kole soutěže uspěl na půdě Spartaku Průhonice, kde po přesvědčivém výkonu zvítězil jasně 5:1 a navýšil náskok v čele tabulky.
Počasí malinko sychravé, ale jinak skvělý výkon před freneticky fandícím publikem, navíc okořeněný třemi vítěznými body. Starší dorostenci Rapidu Psáry zvládli další důležité utkání 4. ligy fotbalistů do devatenácti let, když v rámci 10. kola soutěže porazili na domácím hřišti Vyžlovku přesvědčivě 4:0 a jsou první.
Mladší dorostenci Rapidu Psáry o víkendu doma remizovali 2:2 s favorizovaným týmem Vyžlovky, aktuálně druhým týmem 4. ligy fotbalistů do sedmnácti let. O góly domácích se postarali Tomáš Brabec s Adamem Benešem. Svěřenci trenéra Jiřího Kratochvíla tak potvrdili herní vzestup a ukázali, že se dokážou měřit i s nejlepšími týmy soutěže.
so 17. 8. 2024 - Mangl Martin
Jsem rád, jak jsme zápas zvládli, těšilo mladíka Tichého po domácí výhře nad Dobříší
/FOTOGALERIE, REPORTÁŽ, OHLASY/ Vyšlo to, konečně. Áčko fotbalového Rapidu Psáry po dvou úvodních remízách (Rakovník, Tochovice) poprvé v této sezoně naplno bodovalo. V rámci sobotního utkání 2. kola HDt.cz krajského přeboru přehrálo na domácím hřišti Dobříš 4:2 a vybojovalo první vítězství v aktuálním soutěžním ročníku. A to i přesto, že modrobílí opět inkasovali jako první.
Rapid zahájil bitvu se soupeřem, který oba své předchozí duely prohrál, výborně. Domácí si vytvořili velký tlak, přítomné fanoušky bavili nápaditou, rychlou a pestrou hrou, přesto jako první inkasovali, a to prakticky po první návštěvě hostů v pokutovém území. Na střelu kapitána Radka Procházky byl mladý gólman Psár Jakub Dvořák, který při absenci zkušeného chytače Tomáše Foferky a Jakuba Tůmy dostal šanci, krátký.
Rapid ovšem nečekaný direkt v podobě obdržené branky nesložil a poměrně brzy vyrovnal, i když malinko kuriózně, a za přispění nezbednice štěstěny. Díky kaluži vody, kde se zastavil míč směřující od stopera na gólmana Dobříše, vyrovnal mladíček Jakub Tichý, který do klubu přišel teprve v létě z Motorletu.
A o chvíli později bylo v domácích ochozech ještě veseleji, gradující nápor přetavil ve druhý zásah kapitán Lukáš Pouček.
Tentýž hráč přidal sedm minut po pauze třetí branku Psár, na což ještě o pár desítek vteřin později navázal středopolař Dominik Šimáček. Dobříš v 72. minutě snížila a pak si vypracovala ještě dvě slibné příležitosti. Obě však zlikvidoval skvělý Dvořák mezi třemi tyčemi Rapidu. Psáry tak zvítězily 4:2 a na středeční utkání 1. kola MOL Cupu proti druholigovému Táborsku se naladily tím nejlepším možným způsobem.
„Zápas se nám všem povedl a já jsem moc rád za to, jak jsme ho zvládli a získali jsme tři důležité body," jásal mladík Rapidu Jakub Tichý, který ve 26. minutě vyrovnal aktuální stav zápasu na 1:1. A tak trošku kuriózně. Domácí obránce totiž hrál tzv. malou domů, ale míč se zastavil v polovině cesty v kaluži vody, čehož Tichý využil a skóroval. „Bylo to padesát na padesát. Už před zápasem jsem věděl, že přes tu vodu nejde přihrát a míč se zastaví, takže jsem využil situace a dal gól," pousmál se osmnáctiletý borec, jenž závěrem ještě poděkoval trenérům, ale i spoluhráčům za podporu a důvěru. „Moc si toho vážím," řekl Jakub Tichý.
Utkání v Rakovníku s výběrem Rakovnicka i domácí konfrontace s Kralupy byla po dohodě klubů odložena na druhou polovinu srpna. Start sezony mezi krajskou smetánkou se tak dorostencům Rapidu malinko oddálil. Ta pravá chvíle teď ale přišla, už v neděli čeká mladíky Psár soutěžní premiéra - soupeřem bude Vyžlovka. Devatenáctka začíná na domácím hřišti ve Sportovní ulici již v půl desáté ráno, mladší dorostenci pak zahájí svou cestu nejvyšší soutěží ve Středočeském kraji čtvrt hodinky před polednem.