23_20240307_093217.jpg
22_20240307_093151.jpg
65_20240529_102959.jpg

Mistři! Rapid si další výhrou zajistil prvenství i postup mezi krajskou smetánku

Šmitec, hotovo, dvacet. Dorostenci fotbalového Rapidu si tři týdny před koncem soutěžní sezony zajistili titul mistra svojí skupiny I. A třídy Středočeského kraje a radují se z postupu do krajského přeboru. Definitivně o tom rozhodla víkendová výhra 3:0 v Sedlci proti domácímu týmu sloučeným s Jesenicí. Hvězdou zajímavého utkání 26. kola se stal psárský kapitán Denis Kouba, autor všech tří branek střetnutí.

Jan Kozel (sedmadvacetiletý trenér Rapidu Psáry U19): „Jsme rádi, že jsme soutěž vyhráli již tři kola před koncem ročníku. Od minulé sezony, kdy jsem s klukama začal pracovat, jsme ušli kus cesty. Nasbírali jsme spoustu zkušeností, hrajeme hezký fotbal, který klub odměnil tímto úspěchem. Ne všechno mě ale naplňuje štěstím, ale ovlivnit mohu jen to, co se ovlivnit dá. Za sebe osobně jsem rád, že s čím jsem před dvěma lety přišel, se napříč klubem plní, a uvidíme, jak a co bude dál…".

Jakub Dvořák (šestnáctiletý brankář Rapidu Psáry U19): „Zápas hodnotím pozitivně. Zvládli jsme ho herně i výsledkově. V některých momentech zápasu jsme se sice přizpůsobili soupeři, ale jinak jsme v utkání diktovali tempo a zaslouženě vyhráli. Tímto vítězstvím jsme si došli tři kola před koncem sezony pro náš cíl v podobě titulu a postupu, pro který jsme všichni šli od úplného úvodu. Postup je odměnou pro nás hráče i trenéra - za odvedenou práci, do které všichni dali maximální úsilí. Jsem na náš tým hrdý, že jsme to dokázali a přepsali historii našeho klubu. V poslední řadě chci poděkovat všem našim fanouškům za podporu."

Sedlec-Prčice + Jesenice U19 - SK Rapid Psáry U19 0:3

Poločas: 0:2. Branky: 2., 22. a 61. Kouba. Rozhodčí: Mrkvička. ŽK: 2:1 (82. Budějský, 90. Podzimek - 87. Suchar). Diváci: 51. Hřiště: Sedlec-Prčice. Sestava Sedlec-Prčice + Jesenice U19: Votruba - Košař, Matoušek, Polidar, Novák, Šimák, Budějský, Podzimek, Mařík, Beneš, Zrůbek. Na lavičce: Háša, Kolář. Trenér: Martin Zrůbek. Sestava SK Rapid Psáry U19: J. Dvořák - Kalbáč, Švach, Šedivý, Motyčka, Kouba, J. Přeučil, Menšík, Baxa, Sládek, Navrátil. Na lavičce: Trejtnar, Suchar, Moravec. Trenér: Jan Kozel.

Kompletní výsledky 26. kola I. A třídy Středočeského kraje U19 (skupina D): TJ Tatran Sedlčany - SK Slavia Jesenice 2:6, SK Votice - TJ Kunice 3:2, FC Jílové - Soběhrdy + Struhařov 4:3, TJ Viktoria Vestec - Bohutín + Podlesí 5:1, TJ Spartak Rožmitál pod Třemšínem - Spartak Průhonice 1:5, Sedlec-Prčice + Jesenice - SK Rapid Psáry 0:3, Nová Ves + Nový Knín - TJ Ligmet Milín 2:2.

Související články

SK Rapid Psáry
63_20240527_210418.jpg

Psáry skolily Poděbrady a jsou blízko k postupu. Teď je čeká finále krajského poháru

Fotbalisté Rapidu zvládli vítězně víkendové utkání 28. kola I. A třídy na hřišti v Poděbradech, kde místní Bohemii po přesvědčivém výkonu skolili 4:1. Psárští tak pokračují v parádní jízdě a tři kola před koncem sezony se vyhřívají v čele tabulky s náskokem šesti bodů na druhý Hlízov, se kterým si to rozdají doma už v sobotu od 17 hodin. A pokud uspějí, oslaví vytoužený postup mezi elitu Středočeského kraje. Ještě předtím však modrobílé čeká středeční finále Poháru SKFS proti SK Poříčany (hraje se v Psárech od 18 hodin).