23_20240307_093217.jpg
22_20240307_093151.jpg
49_20240508_181902.jpg

Mladší přípravka v Jesenici ani jednou neprohrála, ve třech zápasech navíc nasázela 25 gólů

Čtvrté jarní kolo okresního přeboru mladších přípravek zastihlo naděje fotbalového Rapidu Psáry, které v letošní sezoně nastupují v družbě s Kamenicí, v dobrém rozmaru. Tým nadšených fotbalistů totiž pod vedením mladého kouče Michala Mikysky urval na hřišti v nedaleké Jesenici dvě výhry a jednu remízu. Ve třech zápasech přitom nastřílel úctyhodných pětadvacet gólů.

„Rád bych celý tým pochválil. Podařilo se nám vyhrát první dva zápasy s Průhonicemi (11:0) a Kamenným Přívozem (6:3), i když uznávám, že výkon nebyl úplně optimální. V posledním utkání jsme se utkali s kvalitním ročníkem Jesenice a náš tým předvedl to, co udělalo radost nám všem," konstatoval sedmadvacetiletý kouč Michal Mikyska, který pak v superlativech mířených na své svěřence ještě malou chvíli pokračoval.

„Jeden vedle druhého vymáčkl ze sebe maximum a všichni ukazují týden co týden neustálé zlepšování. Bojovnost, radost, obětavost a hlavně vůle vyhrát až do konce. Výsledek proti Jesenici (8:8) je pěkný, přičemž víme, že se dalo i zvítězit, ale větší radost mám z toho, jak se kluci chovali na hřišti a jaký výkon předvedli. Bylo také příjemné vidět, že když se našim zkušenějším tolik nedařilo, tak několik hráčů ukázalo skvělý výkon za ně. Rád bych ještě pochválil velkého bojovníka Maťu Pastyříka, který si vedl bravurně," dodal Mikyska.

Okresní přebor mladších přípravek okresu Praha-západ, skupina P (6. kolo) - turnaj v Jesenici, výsledky Rapidu: SK Rapid Psáry / SK Kamenice - Spartak Průhonice 11:0, TJ Kamenný Přívoz / FC Jílové B - SK Rapid Psáry / SK Kamenice 3:6, SK Rapid Psáry / SK Kamenice - SK Slavia Jesenice 8:8.

Související články

SK Rapid Psáry
48_20240508_160819.jpg

Jsem rád, jak kluci k zápasu přistoupili, těšilo Půlpána po výhře béčka nad Vraným

Špatně začali? Slabé slovní spojení. Protože domácí víkendové utkání 23. kola áčkové skupiny okresní trojky proti Vranému nad Vltavou odstartovali přímo hrůzostrašně. Neuběhlo ani deset minut a už na soupeře ztráceli dvě branky. Ale béčko fotbalového Rapidu se pak zvedlo, snížilo, srovnalo a ve druhém dějství otočilo výsledek utkání ve svůj prospěch. A nakonec tým vedený trenérem Luďkem Horkým slavil tři body za vítězství 4:3.