Fotbalisté mladšího dorostu Rapidu Psáry o víkendu nepříznivou sérii v jarní fázi čtvrté ligy bohužel nezlomili. Na hřišti Benátek nad Jizerou podlehli domácímu výběru těsně 1:2 a připsali si v soutěži pátou porážku v řadě. O výsledku rozhodl gól domácích pouhých osm minut před koncem utkání.
B-tým fotbalového Rapidu Psáry zvládl nedělní utkání 19. kola skupiny A FOOTBALTIME 9. ligy na výbornou. V derby na hřišti rezervy Jílového zvítězil jednoznačně 8:0 a upevnil si první místo v tabulce. Navíc díky zaváhání zálohy Jesenice v Libni (0:3) navýšil svůj náskok v čele soutěže už na deset bodů.
Fotbalisté Rapidu Psáry do devatenácti let nezvládli na jaře druhé utkání za sebou a po venkovní porážce 1:0 na hřišti Benátek nad Jizerou si zkomplikovali cestu za postupem do vyšší soutěže. Jejich náskok v čele tabulky se ztenčil už jen na dva body a boj o první místo se tak znovu dramatizuje.
Fotbalisté Rapidu Psáry pokračují ve spanilé jarní jízdě. V páteční předehrávce 21. kola béčkové skupiny 4. ČFL vyhráli na půdě karlovarské Slavie těsně 1:0 a protáhli svou sérii neporazitelnosti už na osm zápasů v řadě. O jedinou branku utkání se postaral chvíli po změně stran šikovný střelec Adam Bárta.
st 15. 10. 2025 - Mangl Martin
Mužíkův koncert přinesl béčku další výhru. Horký: Je radost hrát v takovém týmu
Rezervní tým SK Rapid Psáry potvrdil roli favorita i famózní formu z první poloviny letošní sezony. Na domácím trávníku v rámci 10. kola áčkové skupiny FOOTBALLTIME 9. ligy rozstřílel FC Chýně vysoko 5:1 a připsal si sedmé ročníkové vítězství. Hlavní hvězdou zápasu byl mladík Matias Mužík, který zazářil čtyřmi trefami a vystřelil se na čelo tabulky střelců.
Utkání přitom začalo překvapivě. Již v první minutě otevřel skóre hostující Tomáš Lipan. Radost Chýně ale netrvala dlouho. Rapid se rychle oklepal, a pak přišla desetiminutovka snů – Matias Mužík skóroval v 6., 11. a 14. minutě, čímž dokonale otočil vývoj utkání a rozjásal celý stadion i přilehlé parkoviště u krámu.
Ve druhém poločase domácí pokračovali v pohodové hře. Soupeř se sice snažil zklidnit tempo, ale Rapid byl všude o krok napřed – rychlejší, důraznější i přesnější. Robin Keller v 70. minutě přidal čtvrtý gól, a o dvě minuty později završil neúnavně hrající fotbalista Matias Mužík své čtyřgólové odpoledne proměněnou penaltou.
Diváci si v příjemném podzimním počasí užili ofenzivní podívanou a po závěrečném hvizdu odměnili hráče zaslouženým potleskem. „Je radost sledovat, jak se v této sezoně na hřišti prezentujeme a je radost v takovém týmu hrát a trénovat. Pochvalu zaslouží celý tým," uvedl po zápase trenér psárského béčka Luděk Horký.
9. liga, skupina A (10. kolo): SK Rapid Psáry B - FC Chýně 5:1
Počasí malinko sychravé, ale jinak skvělý výkon před freneticky fandícím publikem, navíc okořeněný třemi vítěznými body. Starší dorostenci Rapidu Psáry zvládli další důležité utkání 4. ligy fotbalistů do devatenácti let, když v rámci 10. kola soutěže porazili na domácím hřišti Vyžlovku přesvědčivě 4:0 a jsou první.
Společný tým Rapidu Psáry a Sokole Zvole do patnácti let si i nadále drží stoprocentní bilanci v okresním přeboru (SPORTIQ 8. liga starších žáků). V dalším kole soutěže uspěl na půdě Spartaku Průhonice, kde po přesvědčivém výkonu zvítězil jasně 5:1 a navýšil náskok v čele tabulky.