Nikdo z nás nečekal, že o body budeme tak hodně bojovat, prohlásil Michal Mathauser

Navázali na předchozí domácí výhru a opět po týdnu vstřelili čtyři branky. Béčko fotbalových Psár ve víkendovém utkání 24. kola áčkové skupiny třetí okresní třídy potvrdilo roli favorita, když porazilo poslední Meteor Libeř na jeho hřišti 4:2. Na vítězství se ale tým trenéra Luďka Horkého pořádně nadřel, pojistku totiž přidal až ve třetí minutě nastavení Vojtěch Vrkoč, jenž Meteoru vstřelil dohromady dvě branky.

„Bodový zisk byl povinností, ale nikdo z nás nečekal, že o body budeme tak hodně bojovat," připustil po zápase dvaadvacetiletý fotbalista Rapidu Michal Mathauser, který tak potvrdil, že Libeř nedala jeho mužstvu nic zadarmo. „V prvním poločase jsme se bohužel přizpůsobili hře soupeře, několikrát jsme měli namále a mohli inkasovat. Musím vyzdvihnout výkon našeho trenéra a zároveň neprůstřelnou ikonu v bráně Luďka (Horkého), který nás nejednou podržel, hlavně skvělým zákrokem při penaltě po přísně odpískané ruce ve vápně, kterou jsem nešťastně zahrál," říkal mladík v sestavě Psár a chválil i svého lodivoda a brankáře v jedné osobě.

Luděk Horký.

„Většinu zápasu jsme pak ale drželi míč na kopačkách my a došli jsme společnými silami pro tři body. Příští týden nás čeká těžká Jesenice, takže budeme rádi, když se všichni přijdou podívat a pomohou nám k zisku dalších bodů," doplnil Michal Mathauser - muž s číslovkou šestnáct na dresu.

Záložní tým Rapidu Psáry se po jednadvaceti odehraných zápasech drží v tabulce druhé nejvyšší soutěže okresu Praha-západ na sedmém místě, ale na čtvrtou Libeň ztrácí pouhé dva body. Další utkání, jak už ostatně naznačil samotný glosátor mače v Libeři, čeká "Benfiku" v neděli, a to od 17 hodin doma proti rezervě Jesenice.

SK Meteor Libeř - SK Rapid Psáry B 2:4

Poločas: 0:1. Branky: 52. Vansa, 85. Mayr z penalty - 33. a 90+3. Vrkoč, 53. D. Dvořák, 80. Motyčka. Rozhodčí: Formáček. ŽK: 0:1 (40. D. Dvořák). Diváci: 75. Sestava SK Meteor Libeř: Petr - Mayr, Myšák, Ort, Ihl, Šišpela, Malý (76. Bouda), R. Novotný (69. Rejzek), Unger (54. Slávek), Vansa, Pertl (76. Horáček). Trenér: Miroslav Papírník. Sestava SK Rapid Psáry B: Horký - Skřivan, D. Dvořák, Vrkoč, Hlaváček, Belia, Polazhynets (60. Kouba), Mathauser, Černoch, Vondra (46. Motyška), Djebar. Trenér: Luděk Horký.

III. třída okresu Praha-západ, skupina A - ostatní výsledky 24. kola: TJ Krňany - SK Čechoslovan Dolní Jirčany 2:1, SK Vrané nad Vltavou - Spartak Průhonice B 5:1, Sokol Zvole - SK Slavia Jesenice B 3:1, SK Olympie Dolní Břežany B - TJ Okrouhlo 4:0, SK Kazín B - FC Jílové B 5:2, SK Libeň - TJ Jíloviště B 2:5.