Obrat po změně stran. Psáry mají další tři body, dvakrát se trefili Azilinon s Lukášem Kalousem

Minulý týden definitivně potvrdili celkové prvenství a postup mezi elitu kraje. A to díky výhře nad druhým Hlízovem, který před skvělým domácím publikem deklasovali jednoznačně 8:0. A s jistotou titulu o víkendu vyrazilo áčko Rapidu Psáry do sedmdesát kilometrů vzdálené obce Horky nad Jizerou, kde je v rámci předposledního kola letošního ročníku béčkové skupiny I. A třídy čekal souboj s domácím FC Horky.

Domácí favorita zápasu kousali, první poločas, který se hrál za příjemného fotbalového počasí, s pořádnou dávkou štěstí vyhráli 1:0, ale po změně stran již úřadovaly Psáry, které díky dvěma trefám Michaela Azilinona a Lukáše Kalouse zvítězily 4:2 a připsaly si na svoje konto dvaadvacáté vítězství v sezoně.

Lukáš Kalous.

„Sobotní zápas hodnotím pozitivně. Věděli jsme, že už nám v uvozovkách o nic nejde, přesto jsme chtěli získat tři body a držet se dál na vítězné vlně," poznamenal na úvod hodnocení víkendové bitvy fotbalista Rapidu Josef Půlpán, který na Mladoboleslavsku odehrál celý první poločas.

„První půlku se nám bohužel nedařilo proměňovat šance a soupeř z jediné, kterou měl, skóroval. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí. Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že odsud s porážkou domů nepojedeme, hned ve 47. minutě se nám podařilo srovnat a o pár minut později skóre i otočit. Poté jsme přidali další branku a vypadalo to, že zbytek zápasu už bude v naší režii. Soupeř ale následně snížil a zápas opět mírně zdramatizoval, ale v závěru jsme naštěstí dokázali zase zabrat a upravili skóre na konečných 4:2," popisoval dvaadvacetiletý rychlík obraz hry zápasu v Horkách. „Musím kluky pochválit, že k zápasu takto přistoupili, a že jsme se nenechali rozhodit prohraným prvním poločasem" dodal Půlpán.

Josef Půlpán.

K sobotnímu úspěšnému utkání v Horkách, které vede jako kouč Tibor Mičinec, bývalý (česko)slovenský útočník a člen prestižního Klubu ligových kanonýrů, se po jeho konci vyjádřil také relativně čerstvě dvacetiletý mladíček Lukáš Přeučil. „Zápas jsme od úvodního hvizdu měli ve svých rukách. Udávali jsme tempo hry a soupeři jsme skoro nepůjčili míč. Do druhé půle jsme však šli se ztrátou jednoho gólu," pokrčil malinko rameny. „Ovšem hned na začátku druhé půle jsme začali proměňovat brankové příležitosti, které jsme vytvářeli, což vedlo ke dvěma rychlým gólům. A ke konci zápasu jsme už potvrdili roli favorita," jásal záložník se třináctkou na zádech.

Rapid, který kromě dlouhodobé soutěže vyhrál i Pohár SKFS, vede kolo před koncem tohoto ročníku svojí skupinu I. A třídy o devět bodů před Hlízovem. A rád by úspěšnou sezonu zakončil i výhrou v derniéře, kterou obstará domácí souboj s pátými Úvaly (sobota 15. června od 17 hodin).

FC Horky - SK Rapid Psáry 2:4

Poločas: 1:0. Branky: 27. a 81. Šimek - 47. a 52. Azilinon, 64. z penalty a 90. L. Kalous. Rozhodčí: Kovář - Garaja, Vašíček. ŽK: 0:2 (45. Azilinon, 80. Mikyska). Diváci: 70. Hřiště: Horky nad Jizerou. Sestava FC Horky: Jíra - Holakovský, Janovský, Brooks, Machů, Khornauli, Nosso, Šimek, Mbah, Kril, Hlatshwayo. Trenér: Tibor Mičinec. Sestava SK Rapid Psáry: Foferka - Keller (72. Kouba), Kováč, Štancl, Krasnyanyk, Mikyska, L. Přeučil, Azilinon, L. Kalous, Půlpán (46. O. Kalous), Studnička. Trenér: Danilo Antič.

Kompletní výsledky 30. kola I. A třídy Středočeského kraje (skupina B): SK Rejšice - TJ Slavoj Vrdy 2:5, Dolnobousovský SK - SK Slovan Poděbrady 6:2, Fotbal Hlízov - Slovan Lysá nad Labem 6:0, FK Bohemia Poděbrady - Sokol Luštěnice 2:1, FC Horky - SK Rapid Psáry 2:4, SK Polaban Nymburk - SK Kosmonosy B 3:0, SK Úvaly - FK Pšovka Mělník 0:3, FK Čáslav B - FK Slavoj Stará Boleslav 6:1.