Fotbalisté FTA Psáry do sedmnácti let remizovali o víkendu na hřišti Měchenic s domácí Povltavskou fotbalovou akademií 2:2. Přestože se svěřenci hlavního trenéra Dominika Lengála dostali už po třinácti minutách do dvoubrankového vedení, domácí dokázali záhy snížit a po změně stran srovnali skóre.
Sobotní utkání devatenáctky Football Talent Academy Psáry proti Povltavské fotbalové akademii začal Štěpán Josef Kroužek na lavičce náhradníků. Ještě před přestávkou se ale situace změnila. Po vyloučení Jakuba Medvedíka musel Kroužek nečekaně mezi tři tyče a ve druhém poločase pomohl svým výkonem k vítězství Psár 3:0. Trenér Jakub Splavec ho navíc zvolil hráčem utkání.
Rapid Psáry na úvod sezony prohrál v Chomutově, ale svou domácí premiéru v novém ročníku svojí skupiny 4. České fotbalové ligy zvládl, když v sobotu odpoledne za extrémně hořlavého počasí přehrál Meteor Praha 3:0. Svůj debut si v dresu Psár odbyl i dvacetiletý nigerijský obránce Chisom Divine Chima, jehož hostování z pražské Slavie bylo dotaženo jen den před utkáním.
Starší dorostenci Football Talent Academy Psáry zvládli i druhé utkání své premiérové sezony ve třetí lize. Po suverénním domácím vítězství 6:0 nad béčkem Táborska tentokrát zvítězili v Měchenicích nad Povltavskou Fotbalovou akademií 3:0. Cestu za druhým tříbodovým ziskem jim přitom výrazně zkomplikovalo vyloučení brankáře Jakuba Medvedíka, po němž museli odehrát zhruba padesát minut v oslabení.
čt 16. 7. 2026 - Mangl Martin
Psáry ve druhém přípravném utkání přehrály domácí Lety
Áčko fotbalového Rapidu Psáry uspělo také ve svém druhém utkání letní přípravy. Po Kutné Hoře, kterou o víkendu zdolalo 2:1, si družina vedená trenérem Karlem Krejčím ve středu večer poradila s domácími Lety jednoznačným výsledkem 11:2. V prvním poločase byl ale k vidění výsledkově vyrovnaný duel, a to proto, že soupeř ze šesté ligy ještě fyzicky stačil, fotbalisté Rapidu se navíc enormně trápili v koncovce, když zahodili několik stoprocentních šancí včetně pokutového kopu.
„Zápas v Letech jsme brali jako zpestření naší hrubé přípravy, kdy jsme si měli možnost zahrát proti soupeři na slušném hřišti. Apelovali jsme hlavně na to, aby si kluci zaběhali a zahráli,“ řekl trenér Psár Karel Krejčí.
Přestože výsledek hovoří jasnou řečí, po první dějství svítilo na ukazateli skóre 1:2 z pohledu domácího mančaftu. „V prvním poločase s námi Lety ještě trošku stačily běhat a uhrály solidní výsledek. Nás bohužel zradila koncovka, kdy jsme zahodili pět šest vyložených šancí, navíc jsme neproměnili ani penaltu,“ líčil kouč.
Po změně stran ale už přišel hurikán. „Ve druhé půli už byl rozdíl mezi oběma týmy markantní. Domácí odpadli, my si s chutí zahráli a dokázali jsme se také gólově prosadit. Jsem rád, že to tam napadalo více hráčům. Obecně jsme po změně stran předvedli řadu pohledných akcí a dali i pěkné branky,“ kvitoval kouč áčka Rapidu Psáry.
První zápas v dresu nejlepšího jarního týmu uplynulého ročníku divizní skupiny B odehráli Jakub Šetka a Lotyš Arturs Ostapenko, kteří jsou v Psárech na zkoušce a na jaře minulého soutěžního ročníku hájili barvy Slovan Velvaru, respektive Olympie Březová. A oba borci ukázali fanouškům, kterých do Let dorazilo relativně dost, svůj potenciál. Ostapenko se navíc krátce po obrátce dokázal pohlednou individuální akcí střelecky prosadit.
Sobotní přípravné utkání proti Kutné Hoře, které Rapid na neutrální půdě v Jevanech nakonec vyhrál těsně 2:1, sice začal na lavičce náhradníků, ale na hřiště se dostal velmi brzy. Když Lukáše Lehnera začal tahat stehenní sval a řekl si o střídání, ukázal trenér Karel Krejčí na Pavla Sahulu. A dvacetiletý mladík se mu za důvěru odvděčil parádním a komplexním výkonem, který okořenil stylovou přihrávkou ve stylu bývalé španělské megastar Xaviho Hernandéze na vedoucí gól Ihora Krasnyanyka.