Rapid čepoval v Miřeticích desítku a slaví postup do finále krajského poháru

Panečku, to byla jízda. Fotbalisté Rapidu Psáry deklasovali ve středečním semifinálovém utkání DEMI SPORT - Poháru Středočeského fotbalového svazu domácí Miřetice vysoko 10:2 a slaví kýžený postup do finále. V něm vyzvou Poříčany (aktuálně druhý tým krajského přeboru), které před svými fanoušky porazily Říčany 2:0.

Rapid do zápasu v Miřeticích, které hrají déčkovou skupinu I. B třídy, vstoupil jako uragán. Po dvanácti minutách vedl po brankách Tomáše Proskočila, Michaela Azilinona a Ihora Krasnyanyka už 3:0. Pak začali malinko hrát i domácí, a tak se šlo do kabin za stavu 4:2 pro hosty. Po změně stran už bylo na hřišti pouze jedno družstvo, a tím byly Psáry. Ty soupeři nasázely dalších šest gólů a slavily postup po vysokém vítězství 10:2.

Kromě velkého množství nastřílených gólů je pozitivem také začlenění některých mladých hráčů do sestavy. Závěrečných dvacet minut odchytal stále ještě šestnáctiletý Jakub Dvořák, šanci zahrát si dostal i relativně čerstvě osmnáctiletý Denis Kouba, kapitán staršího dorostu Rapidu.

Denis Kouba.

„Dnešní zápas byl v naší režii, musím celý tým pochválit za svědomitý výkon. Díky brzkému gólu jsme se ukldinili, hráli naši hru a těžili z kvalitní práce odzadu. I rotace s mladými kluky byla prospěšná, příjemně překvapili," jásal chváli po mači Ihor Krasnyanyk, autor hattricku do sítě Miřetic.

„Blížíme se do náročné části sezony, ve které bereme pouze výhry. Dnešní vítězství nás k tomu správně posouvá. Vzhůru na neděli," připomněl čtyřiadvacetiletý šutér nejbližší utkání, které áčko Rapidu Psáry odehraje právě v neděli od 17 hodin na hřišti SK Kosmonosy proti tamnímu béčku.

TJ Sokol Miřetice - SK Rapid Psáry 2:10

Poločas: 2:4. Branky: 20. a 45. Brýl - 12., 67. a 88. Krasnyanyk, 8. a 25. Azilinon, 74. a 77. z penalty Lukáš Kalous, 5. Proskočil, 59. Kováč, 85. Studnička. Rozhodčí: Petýrek - Špaček, Ladislav. ŽK: 2:0 (54. J. Přitasil, 61. V. Přitasil). Diváci: 50. Sestava TJ Sokol Miřetice: Kispesta - J. Přitasil, Brožík, Habal (64. Jenšík), V. Přitasil (69. Turek), Moudrý, Pidhurskyi, Brýl, Jantač (82. Kamarýt), Klenot, Kliap (76. Lalouček). Trenér: David Turek. Sestava SK Rapid Psáry: Foferka (70. J. Dvořák) - Ondřej Kalous (46. Lukáš Kalous), Kováč, Štancl, Proskočil (66. Kouba), Krasnyanyk, Půlpán, Azilinon (46. Pouček), L. Přeučil, Studnička, Mikyska. Trenér: Danilo Antič.