23_20240307_093217.jpg
22_20240307_093151.jpg
52_20240511_194959.jpg

Zloba, hněv a nadávky. Rapid odmítá nařčení ze zápasu devatenáctky

Šlágrem minulého kola "psárské" skupiny I. A třídy Středočeského kraje kategorie fotbalistů do 19 let byl bezpochyby souboj mezi domácím Rapidem a Slavií Jesenice. Z těsného vítězství 3:2 se nakonec radoval Rapid, ale třaskavý souboj vyvolal pořádnou porci negativních emocí nejen během devadesáti minut na zeleném trávníku, ale také po závěrečném hvizdu v jiných sférách.

Hosté se po těsné porážce v Psárech cítili být poškozeni a svou nevoli dávali najevo i na sociálních sítích. „Ku*evská řežba ze strany Psár a rozhodčích. Styděl bych se za tyhle body," napsal například jeden ze členů realizačního týmu soupeře na klubovém instagramu SK Slavia Jesenice pod příspěvkem s konečným skóre.

„Všichni jsou při každém zápase plní emocí a myslím si, že to k fotbalu patřilo, patří a patřit bude. Mám to rád. Co ovšem na průběhu našich posledních utkáních udělalo velkou kaňku, bylo hulváctví a "nenávist" ze strany fanoušků soupeřů," říká trenér Rapidu Psáry U19 Jan Kozel a připomíná, že nevlídné chování nesměřovalo k jeho mančaftu pouze v předchozím zápase z úst některých osob spojených s klubem SK Slavia Jesenice.

SK Rapid Psáry chápe, že fotbal je pro mnohé otázkou života a smrti, ale zároveň apeluje na zdravý rozum a žádá fanoušky, hráče i trenéry soupeřů, aby ctili hodnoty fair-play a zásady slušného chování. Zároveň si distancuje od výroků výše uvedených, že by si hráči kterékoliv kategorie oddílu počínali na hřišti jako "řezníci".

PODÍVEJTE SE NA VIDEOSESTŘIH ofsajdových situací ze zápasu U19: Rapid Psáry - Jesenice (3:2)

Související články

SK Rapid Psáry
50_20240508_183831.jpg

Kam za fotbalem? Žáci míří do Říčan, dorostence čeká bitva ve městě hermelínů

Je před námi další víkend, což znamená jediné: další pořádnou porci fotbalové zábavy. Drtivá většina kategorií Rapidu Psáry cestuje ke svým zápasům ven, výjimkou je pouze starší přípravka, která v sobotu změří síly se Zvolí. A pozor: už ve čtvrtek jde do akce starší žákovské béčko, které čeká konfrontace na hřišti Kazína.