Fotbalisté Rapidu Psáry mají za sebou poslední herní test před startem nového ročníku 4. České fotbalové ligy. V sobotním utkání 2. předkola MOL Cupu podala družina vedená trenérem Karlem Krejčím velmi dobrý výkon, na třetiligový Motorlet Praha to ale nakonec nestačilo. Soupeř z hlavního města o své venkovní výhře 3:2 rozhodl až gólem v předposlední minutě střetnutí. A díky ní slavil postup do další fáze soutěže.
Starší dorostenci FTA Psáry uzavřeli soustředění v Kostelci u Křížků přípravným utkáním proti devatenáctce druholigových Bohemians Praha 1905. Přestože svěřenci trenéra Jakuba Splavce podlehli soupeři po jediné brance 0:1, proti silnému oponentovi podali velmi kvalitní a více než vyrovnaný výkon.
Fotbalový klub SK Rapid Psáry posiluje svůj tým o technického ředitele. Tím se stává jednatřicetiletý Tomáš Souček, český fotbalový reprezentant a v současné době hráč anglického West Hamu.
Áčko fotbalového Rapidu Psáry získalo zajímavou letní posilu. V týmu se na zkoušce prosadil dvaadvacetiletý lotyšský záložník Arturs Ostapenko, který naposledy působil v ex-divizní Olympii Březová. Bývalý reprezentant Lotyšska do 21 let věří, že v novém angažmá udělá další krok ve své kariéře a pomůže Rapidu v boji o postup.
út 16. 6. 2026 - Mangl Martin
Domácí vyhráli zaslouženě, ale konečný výsledek je příliš krutý, prohlásil Kratochvíl
Fotbalisté mladšího dorostu Rapidu Psáry uzavřeli jinak velmi solidní sezonu porážkou 1:5 na hřišti Kralup nad Vltavou. Proti jednomu z favoritů soutěže však podle trenéra Jiřího Kratochvíla sehráli jeho svěřenci důstojnou partii, kterou výrazně ovlivnily absence v defenzivě.
Psárští fotbalisté nastoupili v Kralupech bez dvojice klíčových stoperů Šimona Hůrky a Matouše Seiberta, jejichž zranění se proti kvalitnímu soupeři ukázala jako velmi citelná. „Do utkání jsme nemohli postavit kvůli zranění dva klíčové stopery Hůrku se Seibertem a tyhle ztráty se proti velmi kvalitnímu soupeři ukázaly jako naprosto zásadní,“ hodnotil po zápase trenér Jiří Kratochvíl.
Přesto jeho tým nevstoupil do utkání špatně. „Byli jsme od úvodního hvizdu naprosto vyrovnaným soupeřem, ale rozdíl byl v řešení zakončení. Domácí borci trestali prakticky každou naši chybu,“ uvedl kouč. Právě problémy v rozehrávce nově složené obranné trojice spolu s několika nepřesnostmi brankáře Medvedíka, jenž tentokrát neměl svůj den, umožnily domácím vybudovat si do přestávky rozhodující náskok.
Po změně stran Psáry upravily rozestavení a jejich výkon šel výrazně nahoru. „Do druhé půle jsme udělali změnu rozestavení, přešli do čtyřobráncového systému a náš výkon se výrazně zlepšil,“ řekl Jiří Kratochvíl ke změnám.
O jedinou branku hostů se postaral loučící se Filip Pastierik, který proměnil jednu z několika vypracovaných příležitostí. „Vstřelili jsme z řady velkých šancí pěknou branku loučícím se Filipem Pastierikem, který byl spolu s Janem Králem naším nejlepším hráčem,“ pochválil trenér střelce i buldoka ve své sestavě.
Kralupy nakonec zvítězily vysoko 5:1, přesto považuje trenér konečný výsledek za příliš přísný. „Domácí vyhráli zaslouženě, v koncovce byli chladnokrevní, i když jsem přesvědčen, že výsledek je pro nás tentokrát až příliš krutý,“ dodal zkušený kouč mladšího dorostu fotbalového Rapidu Psáry.
Navzdory neúspěšnému závěru sezony převládají v Psárech pozitivní dojmy. Kratochvíl ocenil především výkonnostní růst svých svěřenců během celého soutěžního ročníku. „Za celou sezonu si chlapci zaslouží absolutorium. Udělali obrovský výkonnostní posun, fotbalem většinou dělali radost sobě i divákům a po celý rok se snažili být kvalitním servisem pro výsledkově mnohem důležitější kategorii U19,“ zdůraznil.
Na závěr pak svým hráčům poděkoval za odvedenou práci a popřál jim hodně štěstí do budoucna. „Díky kluci za celou sezonu a přeji vám mnoho úspěchů v dalším fotbalovém i osobním životě. Věřím, že se s řadou z vás dříve či později znovu potkáme.“
4. liga U17 (30. kolo): FK Kralupy 1901 – SK Rapid Psáry 5:1
Poločas: 4:0. Branky:
11. K. Král, 17. Svoboda, 27. Umlauf, 34. Špáda, 76. J. Král vlastní - 62. Pastierik. Rozhodčí: Šestořád. ŽK: 0:1 (52. M. Karda). ČK:
0:1 (58. Kratochvíl – trenér Rapidu Psáry). Diváci: 53. Hřiště:
Kralupy nad Vltavou. Sestava FK Kralupy 1901 U17: Chadima – Hanáček (82. Neumann), Válek (68. Novotný), K. Král, Smejkal, Špáda, Korček (46. Soukup), Svoboda (46. Dobš), Skala (46. Pecník), Umlauf, Šenkýř. Trenér: Lukáš Psota. Sestava SK Rapid Psáry U17: Medvedík – Zubko, Trejtnar (68. Rosůlek), Černý, J. Král, Brabec, Severa (72. Minář), Holl (46. A. Karda), Beneš, Pastierik, M. Karda. Trenér: Jiří Kratochvíl.
Fotbalisté Rapidu Psáry si v závěrečném kole letošního ročníku béčkové skupiny 4. ČFL odvezli z Mariánských Lázní bod za remízu 1:1. Přestože podle trenéra Karla Krejčího nepodali ideální výkon, cenný bod jim nakonec zajistil prvenství v jarní části soutěže a udržení neporazitelnosti v soutěžních zápasech roku 2026.
Fotbalisté Rapidu Psáry do devatenácti let odehráli v neděli dopoledne závěrečné utkání letošního ročníku čtvrté ligy staršího dorostu na hřišti silných Kralup nad Vltavou. Přestože po bojovném výkonu podlehli domácím 2:3, na jejich mistrovských oslavách to nic nezměnilo. O prvenství v soutěži totiž rozhodli již o týden dříve a do posledního kola nastupovali s jistotou prvního místa.