Sobotní přípravné utkání proti Kutné Hoře, které Rapid na neutrální půdě v Jevanech nakonec vyhrál těsně 2:1, sice začal na lavičce náhradníků, ale na hřiště se dostal velmi brzy. Když Lukáše Lehnera začal tahat stehenní sval a řekl si o střídání, ukázal trenér Karel Krejčí na Pavla Sahulu. A dvacetiletý mladík se mu za důvěru odvděčil parádním a komplexním výkonem, který okořenil stylovou přihrávkou ve stylu bývalé španělské megastar Xaviho Hernandéze na vedoucí gól Ihora Krasnyanyka.
Fotbalisté Rapidu Psáry vstoupili do letní přípravy vítězně. V prvním přípravném utkání před novou sezonou ve čtvrté lize porazili Spartu Kutnou Horu 2:1. Podle obránce Jana Horníčka šlo o kvalitní prověrku, která ukázala nejen sílu soupeře, ale i to, že náročný tréninkový program začíná přinášet první výsledky.
Úvodní utkání letní přípravy na novou sezonu ve čtvrté lize zvládli fotbalisté Rapidu Psáry vítězně. V horkém sobotním dopoledni zdolali svěřenci trenéra Karla Krejčího houževnatého a silového protivníka z Kutné Hory těsně 2:1 a připsali si vítězství, které sice neznamená žádný bodový zisk, ale je bezpochyby důležité pro rozvoj sebevědomí celého týmu.
SK Rapid Psáry obdržel od Národní sportovní agentury (NSA) dotaci ve výši 389 700 kč na podporu pravidelné činnosti dětí a mládeže. A to v rámci projektu Můj klub 2026. Této podpory si moc vážíme, děkujeme.
st 12. 6. 2024 - Mangl Martin
FOTO: Omlazený Rapid skolil v derby Jílové, teď už vyhlíží poslední utkání sezony
Mladíci fotbalového Rapidu Psáry zvládli víkendové utkání 15. kola svojí skupiny krajské I. A třídy kategorie do 19 let (opět) za tři body, když v domácím prostředí zdolali v derby soupeře z Jílového těsně 2:1. O třiadvacáté vítězství ve finišující sezoně se postaral kapitán Denis Kouba, jenž vstřelil oba góly svého družstva.
„Výsledek, předvedený výkon i hra odpovídaly situaci, ve které se momentálně nacházíme. Chtěli jsme samozřejmě vyhrát, vzít zápas zodpovědně, ale rozhodně jsme si ho chtěli užít. Měli jsme zase nějaké absence, využili jsme žáky, kteří určitě nezklamali, a kteří mají možnost se v těchto zápasech učit a sbírat zkušenosti," kvitoval trenér Rapidu Jan Kozel.
„Stejným způsobem půjdeme do zápasu s Novou Vsí. Chci zápas zvládnout - v uvolněných podmínkách - a chci, abychom zažili krásný sobotní, fotbalový a rozlučkový den. Budu mít narozeniny, bude konec sezony a doufám, že nás tam bude co nejvíc. Všem chci ještě jednou pogratulovat a poděkovat za naši podařenou sezonu," uzavřel mladý kouč psárské omladiny. Jak už nastínil samotný lodivod, dorostence teď už čeká jen derniéra sezony, a to v sobotu doma proti týmu Nová Ves + Nový Knín. Utkání, které bude jakýmsi předkrmem zápasu mužského áčka proti SK Úvaly (17.00), začíná netradičně již ve 13.30 hodin.
SK Rapid Psáry U19 - FC Jílové U19 2:1
Poločas: 2:1. Branky: 2. a 35. Kouba - 36. Husák z penalty. Rozhodčí: Špaček. ŽK: 1:3 (26. Kouba - 51. Fiala, 66. Jakabovič, 84. Procházka). Diváci: 85. Sestava SK Rapid Psáry U19: J. Dvořák - Kalbáč, Motyčka, Kouba, Menšík, Baxa, Sládek, Navrátil, Trejtnar, Suchar, Moravec. Na lavičce (střídající hráči): Seibert, Pastierik, Oborný, Lagin. Trenér: Jan Kozel. Sestava FC Jílové U19: Bouška - Dopita, Fiala, V. Procházka, Štěpánek, Bártek, Ryba, Gasparovič, T. Procházka, Husák, Bernard. Na lavičce (střídající hráči): Jakabovič, Popovych, Wiesner, Bělohlávek, Hrabec, Ježdák, Dibelka. Trenér: David Klas.
Kompletní výsledky 15. kola I. A třídy Středočeského kraje U19 (skupina D): Spartak Průhonice - Viktoria Vestec 3:5, Bohutín + Podlesí - Soběhrdy + Struhařov 2:1, Spartak Rožmitál p/T. - Ligmet Milín 2:0, SK Rapid Psáry - FC Jílové 2:1, Nová Ves + Nový Knín - Kunice 2:6, Sedlec-Prčice - Slavia Jesenice 4:3, SK Votice - Sedlčany 0:2
Minulý týden definitivně potvrdili celkové prvenství a postup mezi elitu kraje. A to díky výhře nad druhým Hlízovem, který před skvělým domácím publikem deklasovali jednoznačně 8:0. A s jistotou titulu o víkendu vyrazilo áčko Rapidu Psáry do sedmdesát kilometrů vzdálené obce Horky nad Jizerou, kde je v rámci předposledního kola letošního ročníku béčkové skupiny I. A třídy čekal souboj s domácím FC Horky.