Fotbalisté Rapidu Psáry porazili ve víkendovém utkání 26. kola skupiny B krajské I. A třídy domácí rezervu SK Kosmonosy 2:0, ve druhé nejvyšší soutěži Středočeského kraje uspěli poosmé již za sebou a upevnili si první místo v tabulce. A svůj náskok v čele ještě navýšili, a to na čtyři body, protože Hlízov o víkendu jen remizoval.

Skóre utkání v Kosmonosech otevřel ve 24. minutě ve výborné formě hrající Ihor Krasnyanyk, jenž proměnil penaltu. Vítězství Rapidu pak osm minut před koncem pečetil svou čtvrtou sezonní brankou střídající Půlpán.

„V neděli jsme odehráli zápas proti Kosmonosům na jejich krásném a velkém hřišti. Od prvních minut jsme byli lepší a zápas jsme měli pod kontrolou. Vytvořili jsme si spoustu šancí, jenom jsme měli smůlu v koncovce a soupeře také dost podržel gólman. Bylo ovšem otázkou času, kdy dáme branku, a to se nám povedlo. Šli jsme si za vítězstvím, všichni jsme byli zodpovědní, makali do posledních minut a přidali i druhý gól, který nám definitivně zajistil to, že tři důležité body jsme si odvezli domů," řekl třiatřicetiletý křídelník Lukáš Kalous.

Do konce aktuálního soutěžního ročníku zbývá Psárům odehrát v I. A třídě ještě pět zápasů. Ten nejbližší v sobotu doma od 17 hodin proti Polabanu Nymburk. Kromě toho ambiciózní tým čeká ještě finále poháru Středočeského fotbalového svazu se soupeřem z Poříčan. Závěr sezony bude vskutku velmi náročný...

SK Kosmonosy B - SK Rapid Psáry 0:2

Poločas: 0:1. Branky: 24. Krasnyanyk z penalty, 82. Půlpán. Rozhodčí: M. Jarolímek - R. Jarolímek, Žáček. ŽK: 1:0 (67. Hradec). Diváci: 115. Sestava SK Kosmonosy B: Šteiner - Straka, Zeman, Žižka, Hradec, Žďánský, Pažout (66. Kohout), Hutsalyuk, Strouhal, Fišer (61. Dadiveren), Helmich (61. Hlaváček). Trenér: Jan Keszeg. Sestava SK Rapid Psáry: Foferka - O. Kalous, Štancl, Kováč, Azilinon (56. O. Pek), Studnička (86. Kalbáč), Proskočil, Mikyska, L. Kalous (61. Půlpán), Pouček (71. L. Přeučil), Krasnyanyk (71. Pospíšil). Trenér: Danilo Antič.

Kompletní výsledky 26. kola I. A třídy Středočeského kraje, skupina B: FK Bohemia Poděbrady - SK Slovan Poděbrady 1:1, Fotbal Hlízov - Slavoj Vrdy 0:0, Sokol Luštěnice - TK Slovan Lysá nad Labem 4:0, FC Horky - FK Slavoj Stará Boleslav 3:4, SK Kosmonosy B - SK Rapid Psáry 0:2, FK Čáslav B - Dolnobousovský SK 11:2, SK Polaban Nymburk - FK Pšovka Mělník 0:1, SK Úvaly - SK Rejšice 1:1.