Áčko fotbalového Rapidu Psáry pokračuje v krasojízdě. Svěřenci trenéra Danilo Antiče tentokrát v rámci 23. kola béčkové skupiny krajské I. A třídy rozstříleli na domácím hřišti rezervní tým Čáslavi vysoko 7:1 a díky bodové ztrátě Hlízova na horké půdě Dolnobousovského SK (1:1) se osamostatnili v čele průběžné tabulky.

Hotovo bylo v Psárech už v prvním poločase. Favorizovaný domácí tým bavil přítomné fanoušky kombinačním, nápaditým a rychlým fotbalem, díky němuž se už od úvodního hvizdu dostával do šancí. A dokázal je patřičně proměňovat. Během šestadvaceti minut se dvakrát trefil hvězdný Michael Azilinon, jednu branku přidal kapitán Lukáš Pouček, rychlonohý štírek Josef Půlpán i zkušený středopololař Tomáš Proskočil, jehož trefa z dvaadvacáté minuty patřila k vytuněným ozdobám velice povedeného sobotního podvečera.

Michael Azilinon vstřelil v sobotu dvě branky.

„Utkání proti Čáslavi probíhalo přesně tak, jak jsme chtěli. Rozhodnuto bylo už ve 25. minutě, kdy jsme vedli 5:0. Zbytek zápasu už byla jen formalita, chtěli jsme utkání dohrát bez zranění a popřípadě přidat nějaký gól do našeho současného skóre v tabulce. Díky remíze hlízova teď vedeme soutěž o dva body, takže věřím, že už to takhle udržíme až do konce, nějaký náskok si ještě vytvoříme a skončíme na prvním místě," přeje si jednadvacetiletý fotbalista Rapidu Ondřej Kalous.

Ondřej Kalous v zápase proti FK Čáslav B.

Psáry tak úspěšně dovršily náročný anglický týden, v němž porazily Mělník (6:2) a v týdnu také Rejšice, které na jejich půdě přehrály v rámci čtvrtfinále krajského poháru vysoko 4:0. K tomuto střetnutí se ostatně ještě vrátil Ihor Krasnyanyk, jenž se jednou střelecky prosadil nejen proti Rejšicím, ale také proti záloze FK Čáslav.

„Náš tým byl plně připravený na to, s kým má tu čest. S Rejšicemi jsme se v této sezoně potkali už třikrát, jejich styl je vždycky nepříjemný," poznamenal. „I přesto, že zápas začal v dobrém tempu a ze začátku byl vyrovnaný, nakonec jsme ukázali herní převahu a dovedli jsme utkání k jasnému vítězství. Jsme moc rádi za postup do dalšího kola," dodal navýsost spokojený Krasnyanyk.

I. A třída: SK Rapid Psáry - FK Čáslav B 7:1

Poločas: 5:1. Branky: 5. a 26. Azilinon, 10. Půlpán, 12. Pouček, 22. Proskočil, 73. L. Kalous, 90. Krasnyanyk - 35. Gonda. Rozhodčí: Drábek - Kohout, Orálek. ŽK: 2:2 (14. O. Pek, 62. Štancl - 5. Lebduška, 44. Hejný). Diváci: 75. Sestava SK Rapid Psáry: Foferka - O. Kalous (46. Mikyska), Štancl, Kováč, Půlpán, Studnička, O. Pek (46. J. Pek), Proskočil (80. J. Přeučil), L. Kalous, Pouček (46. Krasnyanyk), Azilinon (70. Pospíšil). Trenér: Danilo Antič. Sestava FK Čáslav B: Usenko - Dastych, Hejný (46. Klepal), Lebduška, Peca, Gonda, Fišr, Havrda, Čuchal, Novák, Vilím (61. Tůma). Trenér: Marek Lebduška.

Ondřej Pek proti béčku Čáslavi.

Kompletní výsledky 23. kola I. A třídy Středočeského kraje (skupina B): SK Slovan Poděbrady - Sokol Luštěnice 1:0, FK Slavoj Stará Boleslav - SK Polaban Nymburk 1:0, Dolnobousovský SK . Fotbal Hlízov 1:1, FK Pšovka Mělník - TK Slovan Lysá nad Labem 2:0, SK Rejšice - FK Bohemia Poděbrady 2:2, TJ Slavoj Vrdy - SK Kosmonosy B 2:0, SK Úvaly - FC Horky 1:1, SK Rapid Psáry - FK Čáslav B 7:1.

FOTOGALERIE ze zápasu 23. kola I. A třídy (skupina B): SK Rapid Psáry - FK Čáslav B → ZDE

Pohár SKFS: SK Rejšice - SK Rapid Psáry 0:4

Poločas: 0:3. Branky: 13. Proskočil, 30. Azilinon, 40. Krasnyanyk, 78. L. Kalous. Rozhodčí: Babák - Fíla, Pipek. ŽK: 2:1 (45. Sameš, 58. Vrána - 58. Azilinon). Diváci: 50. Sestava SK Rejšice: Štipl - Pešta, Vít, Nohýnek (46. Novák), Kühmel (46. Zörkler), Sameš, Sabol (46. Kořínek), Gracl, Vrána, Pečínka, Kučera (64. Krinwald). Trenér: Luděk Kokoška. Sestava SK Rapid Psáry: Foferka - O. Kalous, Kováč, Štancl, Keller (22. Půlpán), O. Pek (46. Studnička), Proskočil (62. L. Přeučil), J. Pek (46. L. Kalous), Krasnyanyk, Pouček, Azilinon. Trenér: Danilo Antič.

Ostatní výsledky čtvrtfinále DEMI SPORT - Poháru SKFS: SK Petrovice - FK Říčany 1:3, SK Poříčany - Český Lev Union Beroun 23:1, TJ Jíloviště - TJ Sokol Miřetice 5:7.