Mám velkou radost, jak všichni k zápasu přistoupili, rozplýval se Martin Štancl

Dlouho hájil barvy Kolína, ale v zimní přestávce se jednatřicetiletý fotbalista Martin Štancl upsal Rapidu Psáry. A o víkendu si v jeho oku lahodícím dresu odbyl premiéru v I. A třídě. S pětkou na zádech podal výborný výkon a přispěl k vítězství nad Dolnobousovským SK (5:1) v otvíráku jara 5:1. Třešničkou byla vstřelená branka.

A jak Martin Štancl povedený souboj s Dolnoubosovským SK, jehož dějištěm byla umělá tráva ZŠ Pastelka v Mladé Boleslavi, hodnotil? „Byl to první zápas jarní části sezony, takže první poločas byl trošku takticky svázaný a ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu," okomentoval první dějství, které skončilo nerozhodně 0:0.

Po změně stran už ale Psáry dominovaly a nakonec zvítězily jednoznačně 5:1. „Druhá půle už byla o něčem jiném. Začali jsme soupeře přehrávat a více jsme se dostávali do gólových příležitostí. Mám velkou radost, jak všichni k zápasu přistoupili, a jak jsme zvládli tento nelehký vstup do jara krásným výsledkem 5:1," jásal Štancl.

Navázat na dílčí úspěch bude chtít borec se zkušenostmi z pražské Sparty už v dalším kole, v němž Rapid, aktuální lídr béčkové skupiny krajské I. A třídy, čekají poslední Rejšice. Hraje se v sobotu od 17.45 hodin na umělé trávě v Praze na Zličíně, kde modrobílí (nebo žlutí) museli najít dočasný azyl.