Nezáživný poločas vystřídala gólová exploze. Rapid na úvod jara bere tři body

Zahajovací utkání jarní fáze béčkové skupiny krajské I. A třídy vyšlo fotbalistům Rapidu na jedničku. V prvním poločase souboje proti domácímu Dolnobousovskému SK se sice neprosadili, ale po obrátce přispěchali s uragánem, jemuž soupeř nedokázal vzdorovat. O vysoké vítězství 5:1 na umělé trávě ZŠ Pastelka v Mladé Boleslavi, kde Dolní Bousov našel dočasný azyl, se postaralo pět různých střelců. Trefili se nejen noví hráči, ale také borci, kteří dlouho očekávané utkání začali pouze na lavičce náhradníků.

„Toto těžké utkání jsme zvládli skvěle po taktické stránce, ale také individuální kvalitou všech našich hráčů," těšilo jednoho z trenérů Rapidu Psáry Lukáše Debnára. Radost mu udělal nejen skvělý výkon celého týmu, ale i nové zimní posily - Martin Štancl s Michaelem Azilinonem ke třem bodům přispěli gólem. „Věřím, že v tomto nastaveném trendu budeme pokračovat a dojdeme společně k našemu cíli, čímž je postup," dodal kouč.

Lukáš Debnár.

K utkání se po jeho skončení vyjádřil i sedmatřicetiletý Tomáš Proskočil, autor druhé a uklidňující branky Psár. „Zápas jsme odehráli na umělé trávě v Mladé Boleslavi a myslím si, že nám to prospělo, protože jsme na tomto povrchu strávili celou zimní přípravu," začal své hodnocení.

Pak připomněl, že vítězství proti ofenzivně laděnému soupeři se nerodilo vůbec lehce. „První poločas byl pro mě naprosto vyrovnaný. My jsme sice měli míč méně na svých kopačkách, ale ani jeden z týmů si nevytvořil žádnou výraznější šanci," ilustroval obraz hry v první půli. „Druhá půlka zápasu už byla zcela v naší režii, což jsme potvrdili i pěti krásnými góly. Jsem hrdý na celý tým, jak jsme to zvládli, a dobře nastartovali jarní část sezony, na jejímž konci, jak všichni věříme, oslavíme postup," zopakoval slova trenéra Debnára.

Do sítě Dolnobousovského SK se trefil i Michael Azilinon (ve žlutém dresu), jedna ze zimních posil Rapidu.

Suma sumárum? Rapid zvládl vstup do druhé poloviny sezony, ale díky zaváhání Úval, které doma nečekaně odevzdaly všechny body Lysé nad Labem, se posunul na první místo tabulky. Úvaly (i třetí Hlízov) sice mají stejně bodů, takže náskok v čele není takřka žádný, ale pohled na průběžné pořadí? Ten je překrásný. V příštím kole sehrají Psáry utkání proti posledním Rejšicím, s nimiž na podzim měly velké problémy a vyhrály "jen" 3:2. Malou nevýhodou bude fakt, že se tento domácí zápas odehraje na umělé trávě ve Zličíně, a to v sobotu od 15 hodin.

Dolnobousovský SK - SK Rapid Psáry 1:5

Poločas: 0:0. Branky: 72. Boček - 47. Pouček, 55. Proskočil, 65. J. Pek, 84. Štancl, 87. Azilinon. Rozhodčí: Petýrek - Kohout, Špaček. ŽK: 3:2 (9. Bělík, 25. Kasal, 83. Šolc - 25. O. Pek, 81. Studnička). Diváci: 60. Hřiště: UMT ZŠ Pastelka, Mladá Boleslav. Sestava Dolnobousovský SK: Klíma - Rejzek, Ježek, Karela, Šolc, Horák, Bělík, Kasal (89. Falta), Boček, Tomíček, Merva. Trenér: Luděk Holub. Sestava SK Rapid Psáry: Foferka - O. Pek (74. Přeučil), Kováč, L. Kalous (56. Azilinon), Štancl, O. Kalous, Proskočil, Pouček (70. Keller), Půlpan (46. Krasnyanyk), Studnička, Mikyska (56. J. Pek). Trenér: Danilo Antič.

Kompletní výsledky 17. kola I. A třídy (skupina B): Slavoj Stará Boleslav - Slovan Poděbrady 4:3, FC Horky - Sokol Luštěnice 2:1, Dolnobousovský SK - SK Rapid Psáry 1:5, Bohemia Poděbrady - Polaban Nymburk 2:1, Hlízov - Kosmonosy B 2:0, Vrdy - Čáslav B 0:1, Rejšice - Pšovka Mělník 1:1, Úvaly - Lysá nad Labem 1:4.