23_20240307_093217.jpg
22_20240307_093151.jpg
42_20240417_065600.jpg

Mladší přípravka odšpuntovala jaro. Mikyska: Kluky musím pochválit za pokrok i týmovost

Mladší přípravce společného týmu SK Rapid Psáry a SK Kamenice začala jarní část sezony. Nadějní fotbalisté pod vedením trenéra Michala Mikysky se vydali k okresnímu přeboru do Průhonic, kde absolvovali tři zápasy. Jak si vedli? Výborně. Na silnou Jesenice sice nestačili, ale další dva zápasy vyhráli a dílčí turnaj zakončili jako druhý nejlepší tým. Naprosto skvělá práce mladých talentů, kterou ocenil i jejich fotbalový učitel.

„O víkendu nám začala mistrovská sezona, na kterou jsme se všichni těšili. Sice náš mladý tým nebyl v kompletní sestavě, přesto musím kluky velice pochválit. Vím, že jsem na ně náročný, ale dělá mi radost, že se ukazuje dlouhodobější práce a rukopis, na kterém už nějakou dobu pracuji. Turnaj v Průhonicích mi ukázal, že během pauzy se odvedla kvalitní práce a kluci udělali velký kus pokroku," uvedl kouč Michal Mikyska.

Ten se pak pustil do kratšího rozboru jednotlivých zápasů. „První utkání jsme odehráli proti domácím Průhonicím. V tomto zápase si kluci zastříleli. O poločase jsme vedli 6:0, ale nakonec se druhé dějství vyrovnalo a skončilo to 9:4. Ve druhém utkání jsme čelili těžké Jesenici, která má silný starší ročník, a výsledek odpovídal charakteru zápasu. Mohli jsme dát rozhodně více branek, utkání skončilo výhrou soupeře 13:4," ilustroval dva úvodní mače.

Ve třetím utkání mladší přípravka Rapidu a Kamenice vyrukovala na sdružený celek Kamenného Přívozu a Jílového B. „Do třetího zápasu jsme šli proti vyrovnanému soupeři z Kamenného Přívozu. Celé utkání bylo vyrovnané s tím, že ke konci jsme dokázali udržet náskok a vyhráli jsme 6:5," řekl k dramatické bitvě.

„Už se teď těšíme na následující víkend, protože se (v neděli) uskuteční další mistrovský turnaj, tentokrát na domácím hřišti ve Psárech. Očekáváme, že náš tým bude kompletní, a doufáme tak v ještě lepší výsledky. Závěrem musím kluky pochválit za jejich pokrok a týmovost. V Průhonicích se turnaj střelecky povedl hlavně Vojtovi Šťástkovi a Tobíkovi Vokálkovi," dodal na závěr trenér Michal Mikyska.

Víkendové výsledky turnaje mladších přípravek (pořadatelem byly Průhonice): Průhonice - Jesenice 3:13, Průhonice - Psáry / Kamenice 4:9, Kamenný Přívoz / Jílové B - Průhonice 7:5, Jesenice - Psáry / Kamenice 13:4, Kamenný Přívoz / Jílové B - Psáry / Kamenice 5:6, Kamenný Přívoz / Jílové B - Jesenice 3:14.

Související články

SK Rapid Psáry