23_20240307_093217.jpg
22_20240307_093151.jpg
53_20240512_084327.jpg

Oslabený Rapid vyhrál v Sedlčanech. Makáme dál, burcuje trenér Kozel

Před třemi týdny podlehli na domácím hřišti Viktorii Vestec, ale od té doby zase vítězí. Sice ne tak dominantně, ale tři body jsou zkrátka tři body. Dorostenci fotbalových Psár těsně porazili druhé Kunice i třetí Jesenici, a teď v rámci 24. kola déčkové skupiny krajské I. A třídy zdolali domácí Tatran Sedlčany 3:2. Dvě branky psárského týmu vstřelil Matěj Moravec, jenž utkání začal na lavičce náhradníků. Jednou se prosadil i Jiří Suchar.

Pět kol před koncem sezony drží svěřenci mladého trenéra Jana Kozla v tabulce první místo s tím, že na druhé Kunice mají slušný sedmibodový náskok. Zkrátka: postup mezi elitu Středočeského kraje je už velmi blízko. Zvlášť, když Rapid sehraje osmdesát procent zbývajících zápasů před svými fanoušky. Doma totiž přivítá aktuálně páté Votice, Rožmitál pod Třemšínem, Jílové i Novou Ves. K venkovnímu boji zamíří už jen do Sedlce.

„S dorostem jsme udělali velký kus práce, o čemž svědčí i pohled na výsledkovou tabulku, ve které zaujímáme první místo. Z tohoto úhlu pohledu jsem spokojený," říká Jan Kozel, brzy již osmadvacetiletý trenér devatenáctky SK Rapid Psáry. „Čeká nás ještě pět zápasů, které chceme zvládnout na hřišti i v hledišti. V každém utkání bychom chtěli ukázat co nejhezčí fotbal. Poslední dobou nás trápí velká marodka, a proto jsme teď museli bojovat v malém počtu hráčů a doplňovat s klukama z žákovské kategorie," poukázal kouč na zdravotní patálie, které jeho družstvo ve druhé půlce jarní části sezony provází.

„Naše žáky však musím za přístup k dorosteneckým zápasům moc pochválit. Za přístup, snahu i bojovnost. Některé souboje hodně bolí, jsou nerovné - vzhledem k věkovému rozdílu, mnohdy až pět let. Dále musím pochválit hráče a fanoušky, kteří tým popohání celou sezonu a zvlášť ty, kteří tým ženou v této složitější době. Takže: makáme a pracujeme dál, abychom soutěž vyhráli a tím za sebou zanechali hezkou stopu v historii psárského fotbalu," dodal na závěr Jan Kozel.

TJ Tatran Sedlčany U19 - SK Rapid Psáry U19 2:3

Poločas: 1:2. Branky: 30. a 90+2. Pšenička - 28. a 32. Moravec, 85. Suchar. Rozhodčí: Písařík - Povolný, Kácha. ŽK: 0:0. Diváci: 50. Sestava TJ Tatran Sedlčany U19: Jiráček - Pudil, Barták, F. Plachý, Linhart, Pšenička, Brunclík, Chýle, A. Plachý, Matoušek, Pešta. Na lavičce: Moudrý, Machek, Tatek, Dembélé. Trenér: Pavel Plachý. Sestava SK Rapid Psáry U19: J. Dvořák - Kalbáč, Švach, Šedivý, Motyčka, Kouba, J. Přeučil, Menšík, Baxa, Sládek, Suchar. Na lavičce: Lagin, Moravec. Trenér: Jan Kozel.

Související články

SK Rapid Psáry
52_20240511_194959.jpg

Zloba, hněv a nadávky. Rapid odmítá nařčení ze zápasu devatenáctky

Šlágrem minulého kola "psárské" skupiny I. A třídy Středočeského kraje kategorie fotbalistů do 19 let byl bezpochyby souboj mezi domácím Rapidem a Slavií Jesenice. Z těsného vítězství 3:2 se nakonec radoval Rapid, ale třaskavý souboj vyvolal pořádnou porci negativních emocí nejen během devadesáti minut na zeleném trávníku, ale také po závěrečném hvizdu v jiných sférách.