Rejšice? Vyrovnaný zápas, který skončil zaslouženou remízou, připustil trenér Antič

V otvíráku jara zazářili jako hvězda na noční obloze bez mráčků, Dolnobousovský SK sestřelili vysoko 5:1. V dalším utkání druhé půlky sezony krajské I. A třídy (skupiny B) ale fotbalisté Rapidu Psáry nečekaně ztratili. V dočasném azylu na umělém trávníku na Zličíně totiž jeden z aspirantů na postup mezi elitu Středočeského kraje jen remizoval s Rejšicemi 2:2.

Skóre utkání otevřel ve 35. minutě hostující matador Radek Mynář, ale za Rapid srovnal chvíli před poločasovým odchodem do šaten Martin Štancl. Rejšice si vzaly vedení zpět osm minut po změně stran, kdy pokutový kop proměnil Martin Korec. Ale Psáry se nevzdaly a díky trefě Michaela Azilinona, jejich druhé zimní posily, srovnaly na konečných 2:2.  „O uplynulém víkendu jsme odehráli druhé kolo jarní části soutěže s překvapivě silným a kvalitním soupeřem, které se dle mého názoru nesmyslně krčil na dně tabulky. Celkově to byl vyrovnaný zápas a skončil asi zaslouženou remízou," uznal 48letý kouč áčka fotbalového Rapidu Danilo Antič.

Jeho tým kvůli zaváhání opustil první místo tabulky, na které se po demolici Nymburka (5:1) teleportoval Hlízov. Psárští ovšem na aktuální lídra ztrácí pouhé dva body a po víkendu, kdy hrají ve Staré Boleslavi (v sobotu od 10.15 hodin), může být zase všechno jinak. Mimochodem: Rejšice díky remíze už nejsou poslední.

SK Rapid Psáry - SK Rejšice 2:2

Poločas: 1:1. Branky: 43. Štancl, 70. Azilinon - 35. Mynář, 53. Korec z penalty. Rozhodčí: Řičica - Asník, Mareš. ŽK: 3:4 (27. Pouček, 72. Azilinon, 90+3. O. Pek - 47. Sabol, 54. Mynář, 73. Sameš, 85. Zörkler). Diváci: 50. Hřiště: UMT Zličín. Sestava SK Rapid Psáry: Foferka - O. Pek, J. Pek (72. Pospíšil), L. Kalous (57. Krasnyanyk), Štancl, O. Kalous, Přeučil (46. Proskočil), Pouček (85. Půlpan), Azilinon, Studnička, Mikyska (84. Keller). Trenér: Danilo Antič. Sestava SK Rejšice: Štipl - Kamlach, Kühmel, Sameš, Mynář (82. Vrána), Sabol, Zörkler (88. Kořínek), Gracl, Pečínka, Korec (90. Novák), Kučera. Trenér: Luděk Kokoška.

Kompletní výsledky 18. kola I. A třídy Středočeského kraje (skupina B): SK Slovan Poděbrady - TJ Slavoj Vrdy 4:1, FK Pšovka Mělník - FK Slavoj Stará Boleslav 2:2, Sokol Luštěnice - SK Úvaly 3:1, SK Rapid Psáry - SK Rejšice 2:2, SK Polaban Nymburk - Fotbal Hlízov 1:5, FK Čáslav B - FK Bohemia Poděbrady 1:3, TJ Slovan Lysá nad Labem - Dolnobousovský SK 1:6, SK Kosmonosy B - FC Horky 2:2.