Tři body! Náročnou bitvu na hřišti Slovanu Poděbrady rozhodl v závěru Martin Štancl

V pátém jarním zápase svojí skupiny I. A třídy si připsali čtvrté vítězství. Tentokrát fotbalisté Rapidu Psáry zdolali domácí Slovan Poděbrady těsně 1:0, a to v sobotu dopoledne v rámci 21. kola druhé nejvyšší soutěže v kraji. Jedinou branku utkání obstaral devět minut před koncem jednatřicetiletý Martin Štancl.

„Když jsme přijeli, hned jsme viděli, jak je zdejší hřiště obrovské, k tomu kvalitní trávník, to nám mělo vyhovovat. V prvním poločase jsme ale soupeře pustili do velkého množství šancí, Poděbrady je naštěstí neproměnily," řekl k úvodní půli psárský plejer Miroslav Kováč. „Ve druhém poločase jsme už měli zápas pod kontrolou, vypracovali jsme si také pár šancí, které jsme bohužel nevyužili. Nakonec jsme však dali vítězný gól z rohu v posledních minutách zápasu. Jsem rád, že jsme tohle náročné utkání zvládli vítězně, a že jsme to jako tým nevzdali, bojovali a soustředili se až do posledních minut," dodal třiadvacetiletý borec.

Rapid se po dvaceti odehraných zápasech drží i nadále na prvním místě tabulky, ale druhý Hlízov, který v sobotu zdolal domácí Horky rovněž 1:0, má jen horší skóre. Nejbližší utkání čeká Psáry v sobotu 13. dubna doma od 16.30 hodin proti jedenáctému FK Pšovka Mělník. Na podzim Rapid prohrál 0:1, takže soupeři má co vracet.

SK Slovan Poděbrady - SK Rapid Psáry 0:1

Poločas: 0:0. Branka: 81. Štancl. Rozhodčí: Remenec - Stejskal, Obrajtr. ŽK: 1:2 (24. Štěpánek - 43. Půlpán, 62. O. Kalous). Diváci: 150. Sestava SK Slovan Poděbrady: Bína - Koutský, Hypius (75. Horák), Říha, Kafka, Saulich, Zeman, Štěpánek, Riesz, Kořínek, Švára (46. Ber). Trenér: Jan Kraus. Sestava SK Rapid Psáry: Foferka - Kováč, O. Pek, Keller (51. O. Kalous), Štancl, Mikyska, Půlpán (46. Pouček), Krasnyanyk (59. L. Kalous), Azilinon (87. L. Přeučil), Studnička, Proskočil (90+2. J. Přeučil). Trenér: Danilo Antič.