Fotbalisté Rapidu Psáry remizovali v sobotním utkání 28. kola letošního ročníku béčkové skupiny 4. ČFL na hřišti Jiskry Modré s domácí rezervou Ústí nad Labem 0:0, natáhli svou šňůru neporazitelnosti už na patnáct zápasů v řadě a díky porážce Sokolova s Karlovými Vary (3:4) poskočili na osmou příčku.
Po podzimní části sezony se áčko Rapidu Psáry nacházelo na posledním místě svojí skupiny 4. České fotbalové ligy. Se čtyřiceti inkasovanými góly a pouhými jedenácti body. Nálada? Ta byla rozhodně ještě níž než na bodu mrazu. O několik měsíců později je ale všechno jinak. Mužstvo pod vedením zkušeného trenéra Karla Krejčího na jaře ještě neprohrálo, patří k nejlepším týmům soutěže a s předstihem si zajistilo záchranu. Splnilo náročný cíl, který si v zimě vytyčilo. Bývalý kouč Viktorie Plzeň či české reprezentace v obsáhlém rozhovoru popisuje proměnu kabiny, sílu mentality i to, proč v Psárech vidí mimořádně zajímavý fotbalový projekt.
Společný tým starších žáků Rapidu Psáry a Sokola Zvole zvládl odvetné domácí semifinálové utkání SPORTIQ 8. ligy fotbalistů do 15 let proti Jinočanům na jedničku. Po přesvědčivém výkonu zvítězil 8:3 a zajistil si postup do finále, ve kterém narazí na Dobřichovice.
Fotbalisté B-týmu Rapidu Psáry zvládli nedělní utkání 25. kola áčkové skupiny FOOTBALLTIME 9. ligy na jedničku a na hřišti rezervy Spartaku Průhonice zvítězili jednoznačně 8:1. Díky dalším třem bodům navíc nadále drží letošní neporazitelnost. Ta je po zisku mistrovského titulu, který si zajistili již v minulém kole, hlavním cílem pro zbývající část soutěžního ročníku 2025/2026.
čt 21. 8. 2025 - Mangl Martin
Za daných okolností je pro nás remíza vítězstvím, hodnotil Kratochvíl bod z domácí premiéry
Mladší dorostenci psárského Rapidu mají za sebou premiéru v nové sezoně 4. ligy (dříve krajský přebor). Na domácím hřišti ve středečním (pod)večeru remizovali s Kralupy nad Vltavou 1:1. O jedinou branku domácích se postaral v úvodu druhého poločasu Adam Beneš.
„Byl to náš první mistrovský zápas a zároveň úplně první utkání po letní pauze. V přípravě jsme měli velký problém s počty, scházeli jsme se maximálně v deseti lidech, takže jsme byli zvědaví, jak to nově složené mužstvo zvládne,“ vysvětlil trenér Psár Jiří Kratochvíl trable z průběhu poměrně krátké letní přípravy.
Úvodní poločas nabídl vyrovnaný fotbal, ale více šancí si vytvořili domácí. „Hosté měli o trošku více ze hry, my jsme ale byli mnohem nebezpečnější a vytvořili jsme si několik vynikajících šancí. Ty ale bravurně zneškodnil hostující brankář,“ uvedl trenér sedmnáctky. Hned po změně stran přišla chvíle domácích. Ve 46. minutě dostal do běhu krásný míč agině hrající Adam Beneš, v rychlosti si pohrál se stopery soupeře a přesnou střelou křížem do šibenice nedal brankáři šanci. Psáry tak vedly 1:0 a slušně zaplněné tribuny vybuchly nadšením.
Kralupy ovšem na obdrženou branku reagovaly rychlým střídáním a zvýšily tlak. A v 60. minutě se jim podařilo vyrovnat. Nejspíš zaslouženě. „Hosté nás zatlačili a nakonec nechytatelnou bombou o břevno prostřelili jinak neprůstřelného Medvedíka,“ popsal Kratochvíl moment, který přinesl vyrovnání duelu.
Další komplikace přišla záhy, když kvůli opakovaným křečím musel odstoupit střelec Adam Beneš. Na hřiště tak poprvé v životě v mistrovském utkání nastoupil nováček Matěj Špalek. „Matěj nezklamal. Ukázal srdce lva a dokonce mohl při troše štěstí rozhodnout,“ pochválil trenér Kratochvíl svého mladého svěřence. Posledních dvacet minut zápasu se Rapid bránil mohutnému tlaku soupeře. „Bylo to extrémně těžké. Klukům docházela pára každou vteřinou, ale silou vůle a někdy i s velkou dávkou štěstí jsme remízu uhájili,“ ulevilo se mu.
Jiří Kratochvíl nakonec hodnotil bod z domácí premiéry velmi pozitivně. „Za daných okolností je pro nás remíza vítězstvím. Kluci předvedli velké srdce psárských lvů a ukázali i velmi slušnou fotbalovou kvalitu. Na druhou stranu víme, na čem musíme pracovat. Čeká nás ještě hodně dřiny, ale kluci mají zdravé jádro a ono to půjde,“ řekl ostřílený kouč s úsměvem na rtech.
Další utkání čeká sedmnáctku fotbalových Psár už v sobotu, a to od 11.45 hodin na půdě MFK Dobříš. Na hřišti svého nejbližšího soupeře Rapid na jaře prohrál vysoko 1:5, tentokrát doufá v lepší výsledek. Bude to ale hodně náročné, Dobříš totiž na úvod nového ročníku krajského přeboru vyplenila domácí Komárov 5:3.
4. liga dorostu U17 (15. kolo): SK Rapid Psáry - FK Kralupy 1901 1:1
Ani ve druhém utkání nového ročníku béčkové skupiny 4. ČFL fotbalisté Rapidu Psáry nevyhráli. Ale zatímco před týdnem na hřišti v Lounech získali alespoň bod, tentokrát vyšli úplně zkrátka. V domácím souboji 2. kola sice nad Ostrovem vedli, ale nezvládli závěr duelu, v němž dvakrát inkasovali a nakonec soupeři podlehli 1:2.