Žáci s céčkem Benešova neuspěli, zaujal však hattrick Filipa Pastierika

Žáci fotbalového Rapidu Psáry mají za sebou první soutěžní utkání jarní části sezony. Hráči do třinácti a patnácti let vyrazili k zápasům 17. kola svojí skupiny I. A třídy Středočeského kraje do Benešova, kde změřily síly s místním céčkem. Mladí Rapiďáci se proti favoritovi sice snažili, ale domů odjížděli s nulovým bodovým ziskem. Starší žáci navzdory hattricku Filipa Pastierika padli 3:8, jejich o dva roky mladší parťáci 1:8.

„Dnes jsme se podle mého názoru utkali s nejlepším fotbalovým týmem soutěže. A na hřišti to bylo patrné po celou dobu utkání. Většinu času jsme běhali bez míče a síly nám rychle ubývaly. Můžeme být spokojení pouze s úvodními dvaceti minutami, kdy jsme měli několik příležitostí ke vstřelení branky a naše hra měla určité parametry. Dále lze ještě vyzdvihnout hattrick Filipa Pastierika," řekl po utkání Tomáš Proskočil, trenér starších žáků Rapidu Psáry. Nejbližší utkání odehrají oba žákovské výběry Rapidu v sobotu 6. dubna na hřišti nedaleké Viktorie Vestec, o tři dny později je pak čeká zajímavý souboj s Tatranem Sedlčany.

I. A třída U15, skupina C: FK Benešov B - SK Rapid Psáry 8:3

Poločas: 5:1. Branky: 24. a 58. Vedra, 31. a 73. Kupeček, 8. Šimůnek, 12. Trantina z penalty, 36. Bust, 80. Vlach - 33., 60. a 61. Pastierik. Rozhodčí: Mrkvička. ŽK: 0:0. Diváci: 30. Hřiště: UMT Benešov. Sestava SK Rapid Psáry U15: Medvedík - Pitter, Seibert, Tran, Černý, Trejthar, Severa, Burimskiy, Král, Brabec, Pastierik. Střídající hráči: Soukup, Novák, Martínek.

I. A třída U13, skupina C: FK Benešov B - SK Rapid Psáry 8:1

Poločas: 5:1. Branky: 21., 25. a 56. Šimůnek, 1. a 12. Mrkvička, 35. Vyskočil, 39. Sirotek, 48. Sadílek - 8. Dráb. Rozhodčí: Šimůnek. ŽK: 0:0. Diváci: 50. Hřiště: UMT Benešov. Sestava SK Rapid Psáry U13: Chlup - Soukup, Hnátek, Kejval, Burimskiy, Syrovátka, Medvedík, Hájek, Dráb, Irra.