Fotbalisté Rapidu Psáry zakončili letošní premiérovou sezonu mezi elitou Středočeského kraje povinnou výhrou nad Tochovicemi, které na stadionu v Březnici porazili 3:1. Základní stavební kamen položili psárští borci už v úvodu utkání, kdy se během jedenácti minut dvakrát střelecky prosadili. Tochovičtí sice těsně před poločasovou přestávkou snížili, ale v závěru pečetil vítězství favorita střídající Jan Stárek. Rapid po devatenácté výhře v sezoně završil sezonu se ziskem čtyřiašedesáti bodů na druhém místě tabulky.
Je před námi poslední víkend sezony. Alespoň pro fotbalové týmy Rapidu Psáry. Na domácí půdě se v sobotu představí žáci, naopak dorostenci a muži musí ke svým závěrečným zápasům již končícího soutěžního ročníku 2024/2025 vyrazit mimo svůj fotbalový chrám. Podívejte se do přehledu utkání.
Na začátku května zdolali v domácím prostředí Kazín, ale pak přišla nelichotivá série tří porážek v řadě s hrozivým skóre 3:39. Poslední domácí utkání sezony ale fotbalistům Rapidu do sedmnácti let vyšlo na jedničku. Psárští borci v rámci 29. kola krajského přeboru přivítali před svými fanoušky Český Brod a po velmi dobrém výkonu slavili tři body za vítězství 4:1. A definitivně si zajistili dvanáctou příčku v tabulce.
Starší dorostenci Rapidu Psáry nastoupili do víkendového utkání 29. kola nejvyšší krajské soutěže proti Českému Brodu ve velmi okleštěné sestavě, a přestože po prvním poločase prohrávali se soupeřem o dva góly, po obrátce v sobě našli zbytky svých sil a dokázali před svými fanoušky alespoň vyrovnat. Z domácí derniéry velmi povedené (stříbrné) nováčkovské sezony tak po remíze 2:2 brali jeden bod.
st 3. 4. 2024 - Mangl Martin
FOTO: Mladíci doma smetli Průhonice! Zasloužená výhra, prohlásil Albert Hlaváček
Před týdnem zdemolovali na umělém trávníku společný výběr Bohutína a Podlesí 5:0 a podobně si dorostenci Rapidu vedli také ve druhém jarním utkání déčkové skupiny krajské I. A třídy. Družina mladého trenéra Jana Kozla přivítala v rámci 18. kola soutěže Spartak Průhonice a za podpory svých fanoušků doma potvrdila roli favorita a vyhrála jasně 4:0.
Dvě branky vstřelil nejlepší hráč na hřišti Jiří Suchar, jednou se trefili Tomáš Oborný a Matyáš Baxa, jenž úspěšnou exekucí pokutového kopu pečetil konečný výsledek. „Zápas jsme zvládli výsledkově i herně díky poctivosti a zodpovědnosti, kterou jsme do tohoto střetnutí vložili," pochvaloval si psárský kormidelník Jan Kozel. „Jdeme zápas od zápasu a věřím, že ve stejném duchu odehrajeme i příští utkání v Soběhrdech," přeje si.
Jan Kozel v zápase proti Spartaku Průhonice.
„Utkání proti Průhonicím hodnotím velmi pozitivně. Hned od začátku jsme jasně dominovali a potvrdili to rychle vstřeleným gólem," připomněl fotbalista Albert Hlaváček brzkou trefu spoluhráče Jiřího Suchara, jenž otevřel skóre už ve čtvrté minutě utkání. „Po celý zápas jsme soupeře k ničemu nepustili, sami si naopak vytvářeli šance. Zasloužená výhra, ale teď už se budeme připravovat na další zápas," doplnil šestnáctiletý borec.
SK Rapid Psáry U19 - Spartak Průhonice U19 4:0
Poločas: 1:0. Branky: 4. a 57. Suchar, 69. Oborný, 82. Baxa z penalty. Rozhodčí: Horák - Zeman, Perlík. ŽK: 1:1 (48. Navrátil - 23. Webster). Diváci: 110. Hřiště: Rapid Psáry. Sestava SK Rapid Psáry U19: J. Dvořák - Hlaváček, Sládek, Švach, Suchar, Šedivý, Kouba, Motyčka, Navrátil, Baxa, Přeučil. Na lavici: O´Connor, Oborný, Moravec, Menšík, Pastierik, Kalbáč. Trenér: Jan Kozel. Sestava Spartaku Průhonice U19: Vladák - Otta, Vachuda, Šindelář, Ledvinka, Urban, Motika, Oráč, Týc, Popovych, Mareš. Na lavici: Lepič, Webster. Trenér: Daniel Sigan.
Ostatní výsledky 18. kola I. A třídy (skupina D): SK Slavia Jesenice - TJ Spartak Rožmitál pod Třemšínem 4:2, TJ Ligmet Milín - Soběhrdy + Struhařov 2:1, TJ Viktoria Vestec - Sedlec-Prčice + Jesenice 5:1, TJ Kunice - Bohutín + Podlesí 8:0, TJ Tatran Sedlčany - FC Jílové 2:3, SK Votice - Nová Ves + Nový Knín 1:1.
Vůbec poprvé v jarní části sezony se představili na domácí půdě, kde neprohrávají. A svou úspěšnou sérii navzdory určitým porodním bolestem prodloužili. Áčko fotbalového Rapidu Psáry přivítalo v sobotu odpoledne v rámci 20. kola svojí skupiny krajské I. A třídy Slavoj Vrdy, s nímž na podzim prohrálo 1:2. Tentokrát ale svého soupeře porazilo 2:0, když se střelecky prosadili Štěpán Studnička a Michael Azilinon.
Druhý zápas jara, druhá plichta. Poté, co béčko Rapidu Psáry remizovalo s Okrouhlem (1:1), se tým vedený trenérem Luďkem Horkým rozešel smírně i se zálohou FC Jílové. Utkání hrané na hřišti soupeře v rámci 18. kola áčkové skupiny ´okresní trojky´ skončilo výsledkem 3:3.