23_20240307_093217.jpg
22_20240307_093151.jpg
399_20260203_113807.jpg

Na Rapid přichází ligou i reprezentací ostřílený trenér Karel Krejčí, jeho první cíl je jasný

SK Rapid Psáry hlásí na začátku února velkou novinku. Na pozici hlavního trenéra divizního áčka angažoval zkušeného Karla Krejčího, který v minulé dekádě získal s plzeňskou Viktorií tři ligové tituly – dvakrát coby asistent a jednou jako hlavní kouč. Sedmapadesátiletý trenér se může pyšnit bohatým životopisem, kromě angažmá ve Viktorii Plzeň, kde byl mimochodem předtím i šéftrenérem mládeže, vedl také české reprezentační výběry do 20 a 21 let. Přes dva roky byl navíc také asistentem trenéra Pavla Vrby u seniorského nároďáku.

Naposledy plnil roli sportovního poradce v divizních Rokycanech, které společně se synem Karlem dostal z nejhoršího, ale teď přijal novou výzvu a o prvotním cíli má jasno. „Nejdříve se musím seznámit s prostředím, hráči, máme na to asi měsíc. Prvotním cílem je na jaře zachránit v Psárech čtvrtou ligu,“ řekl rodák z Karviné, který s fotbalem ovšem začínal na opačném konci republiky – konkrétně v Sušici, odkud se přesunul do tehdejší Škody Plzeň a jako hráč to dotáhl až do ligy, kde si v dresu Zlína, Příbrami a Českých Budějovic připsal do svých statistik osm desítek ligových startů (3 góly). Třikrát navíc se svým týmem jako hráč dokázal slavit postup ze druhé ligy do nejvyšší tuzemské soutěže (s Plzní, Duklou Praha a Českými Budějovicemi).

O změně prostředí nějakou chvíli přemýšlel, přesvědčily ho však slova nového sportovního ředitele Rapidu Jiřího Sodomy, jenž se tak okamžitě zapojil do nové práce, a manažera klubu Michala Kroupy. „Ti mi nastínili vize, ambice a plány směrem do budoucna. Jsem člověk, který má rád výzvy a líbí se mi, že se klub chce posouvat směrem dopředu. A to nemluvím jen o mužích, ale i o mládeži,“ vylíčil Karel Krejčí důvody akceptace nabídky.

Áčko Psár se po podzimní části sezony nachází ve své skupině 4. České fotbalové ligy na posledním místě, ale s nepatrnou ztrátou na první nesestupovou pozici. A všichni věří, že zkušenosti, které Karel Krejčí během své dlouhé a bohaté kariéry načerpal, pomohou mužstvu divizní soutěž udržet i pro nadcházející sezonu. A pak? Pak se může psát nový a třeba ještě lepší příběh. Pro pořádek: u áčka i nadále zůstávají Danilo Antić s Tomášem Proskočilem, kteří Krejčímu budou dělat asistenty. Mužstvo ještě coby kondiční kouč v zimě doplnil Jiří Mužík.

Související články

SK Rapid Psáry